Jadran i Jug nastavili pobjedničke nizove, Zadar na začelju prvenstva

Hrvatsko vaterpolsko prvenstvo zaista je natjecanje u kojem se nećemo nagledati iznenađenja. Odigrano je sinoć četvrto kolo i ponovno nismo vidjeli niti jedno. Svi su favoriti opravdali taj status i stigli do pobjeda.

Krenimo od najzanimljivijeg susreta. Derbi kola igrao se u Šibeniku gdje je Solaris dočekao Jadran. Splitska je momčad već nakon prve dionice vodila 5:2 i tu pokazala da je bolja. Probudili su se Šibenčani malo u drugoj, smanjili zaostatak na samo dva gola, ali Jadran je do kraja odradio utakmicu bez većih poteškoća, primivši u posljednjih 16 minuta samo dva gola. U konačnih 12:8 za Jadran Harkov je utkao četiri pogotka, Marinić Kragić tri, a dva je dodao Šetka, dok su kod domaćina po dva postigli Goreta, Pelicarić i Penava. Stigao je tako Jadran do svoje četvrte pobjede u četiri utakmice i sigurno brode prema svom cilju ove sezone, a to je osvajanje domaćih trofeja.

Nikakve neizvjesnosti nije bilo ni u najvećem hrvatskom derbiju između Juga i Mladosti. To je ove sezone, doduše, derbi samo na papiru iz razloga što je Mladost potpuno pomladila momčad i realno nema kvalitetu nositi se s najboljima. Dubrovčani su od prve minute zagospodarili bazenom, a konačnih 15:7 možda je i mala razlika koliko je zapravo moglo biti. Recimo samo da je konačnih osam razlike bilo već na kraju treće četvrtine pa je prava sreća za zagrebačku momčad da su domaći igrači odlučili prikočiti. Tomasović i Benić s tri pogotka kod jugaša, odnosno Dašić s četiri kod mladostaša bili su najefikasniji na utakmici.

U ostalim dvobojima također nije bilo iznenađenja. Primorje je slavilo u Zadru 16:11 iako su domaćini nakon prvih osam minuta vodili 5:3. Najefikasniji je bio Noa Burburan s četiri pogotka, a Zadrani su ovim porazom ostali na dnu ljestvice.

Splitski derbi između Mornara i POŠK-a završio je pobjedom mornarevaca 15:9, a najistaknutiji pojedinac utakmice bio je Duje Akrap koji se šest puta upisao u strijelce. U posljednjem dvoboju kola KPK je slavio protiv Medveščaka 12:8, a ključnu su prednost stekli tek u posljednjoj četvrtini koju su dobili 4:0.

Peto kolo na rasporedu je 6. studenog, a dvije najbolje momčadi trebale bi nastaviti svoj dobar niz. Jug igra u Rijeci protiv Primorja, dok će Jadran dočekati KPK. Zadar odlazi Medveščaku u Zagreb, a na isti će put i Mornar koji igra protiv Mladosti. Posljednji par petog kola čine POŠK i Solaris koji će svoj dvoboj odigrati u Splitu.