white and blue soccer ball on green grass field

Dinamo pobijedio Goricu u nemogućim uvjetima i preuzeo primat u prvenstvu

Odigrano je nepotpuno 14. kolo HT Prve HNL. Dinamo je u nemogućim uvjetima svladao Goricu i vratio se na prvo mjesto ljestvice, Hajduk je izgubio u Koprivnici što je poslom platio Jens Gustafsson, zanimljive su dvoboje odigrali i Hrvatski dragovoljac i Šibenik te Istra i Lokmotiva. No, krenimo redom.

Prvi su na teren izišli nogometaši Hrvatskog dragovoljca i Šibenika. Momčad iz Sigeta nalazila se na posljednjem mjestu ljestvice i ovaj im je dvoboj bio vrlo važan, dok su Šibenčani u dosta komfornoj situaciji nakon 13 odigranih kola i čak im je i remi bio dobar. Domaćini su bolje otvorili susret, napadali su gol Šibenika svom snagom i to im se isplatilo u 23. minuti kada je za vodstvo pogodio Viduka. Međutim, radost domaćina kratko je trajala jer je u 27. minuti rukom u svom kaznenom prostoru igrao Bagadur čime je zaslužio drugi žuti karton, a s bijele je točke neumoljiv bio Jakoliš.

Pa iako su gotovo 70 minuta imali igrača više, igrači Šibenika nisu uspjeli zabiti još jednom tako da su momčadi podijelile bodove, čime na kraju (ne)zadovoljni mogu biti i jedni i drugi.

Iduća je na rasporedu bila utakmica Gorice i Dinama. Magla koja se spustila na stadion uvelike je otežavala igranje, ali i gledanje utakmice, a sve ono najvažnije dogodilo se u šest minuta razmaka. Prvo je u 31. minuti Petković izborio i realizirao kazneni udarac da bi u 37. preporođeni Komnen Andrić pogodio za 2:0 što se na kraju ispostavilo i kao konačan rezultat.

O Hajdukovom porazu i problemima koji su snašli Majstora s mora pisali smo ovih dana opširno pa nećemo u pregledu kola, a isto tako znamo otprije da je utakmica Rijeke i Osijeka odgođena zbog velikog broja slučajeva zaraze koronavirusom u redovima Osijeka, tako da prelazimo na ponedjeljak i posljednju utakmicu kola između Istre 1961 i Lokomotive.

Nakon remija u Gorici i na Maksimiru, Istrani su nastavili s dobrim igrama, posebno protiv klubova iz Zagreba i zagrebačkog prstena i u jučerašnjem su dvoboju slavili protiv Lokomotive 2:1. Ovom su se pobjedom izjednačili sa Šibenikom s 15 bodova, a ujedno i pobjegli Hrvatskom dragovoljcu na osam bodova razlike uz utakmicu manje.

Domaćine je na Drosini u vodstvo doveo Balde već u osmoj minuti iz kaznenog udarca, a samo sedam minuta kasnije izjednačio je Marko Dabro koji igra u odličnoj formi. Ali, osim Dabre u Lokomotivi, u odličnoj je formi i Dion Drena Beljo u redovima Puljana, a jučer je zabio u 53. minuti iz drugog kaznenog udarca za domaću momčad. Rezultat se do kraja više nije mijenjao, a Istra zaista ima razloga za zadovoljstvo igrama i rezultatima u ovoj sezoni.