Odigrana su dva uzbudljiva kola u 3. HNL jug, Urania stigla do prve pobjede u 13. kolu

U tjednu koji je iza nas su odigrana dva kola, i zaključak je samo jedan – 3. HNL jug je izjednačena liga. Niti jedna od momčadi nije odnijela dvije pobjede i niti jedna momčad nije ostala na nuli. Po četiri boda su uzeli Jadran, Hrvace i Uskok, s druge strane su Hrvatski vitez, Kamen i Vodice osvojili po bod.

Rezultati 12. kola:
Neretva – Posedarje 2:1, Sloga – Split 4:1, Vodice – Makarska 2:2, Hrvace – Neretvanac 3:1, Zagora – Urania 3:0, GOŠK – Junak 2:0, Primorac – Kamen 1:0, OSK – Zadar 3:3, Jadran – Uskok 5:0.

Najzanimljivije je bilo u Otoku gdje je Zadar nakon prvog poluvremena imao 0:3, ali su domaći u nastavku izjednačili i spasili bod. Neretvanac je imao prednost u Hrvacama, ali su domaći okrenuli i uzeli puni plijen. U Pločama je Jadran razvalio Uskok s pet komada u mreži.

Vikend je donio nekoliko derbija, a onaj u Zadru gdje su domaći ugostili lidera iz Ploča je završio bez golova. Domaći su imali izglednije šanse, u utakmici punoj dinamike, ali su na kraju mreže ostale netaknute pa gosti mogu biti zadovoljniji. Istim rezultatom je završio susret u Posedarju gdje Sloga nije dopustila domaćima da dođu do tri boda koristeći taktiku preskakanja igre kojom su domaći i došli do žetve bodova.

Kamen i OSK odigrali su 1:1, a golove su postigli Jonjić (18′) za vodstvo domaćih, te Tadić (25′) za brzo izjednačenje gostiju. Vrlo zanimljivu utakmicu odigrali su Zmaj i Hrvace. Gosti su nakon prvog dijela utakmice vodili golovima Škarića i Andrića, ali su Makarani uzvratili u nastavku i preko Rakića i Lozine došli do 2:2.

Ostalih pet utakmica otišlo je na stranu domaćih, pa su gosti u 13. kolu ostali bez pobjede.

Uskok je u dvoboju protiv Neretve poveo preko Teklića (11′), a golom Grubišića (31′) otišao na pokazalo se nedostižnu prednost. Neretva je preko Ankovića smanjila na 2:1, ali su u zadnjih deset minuta dobili isključenje (Raguž) što im je otežalo prigodu za poravnanje.

U Parku mladeži RNK Split je ostvario uvjerljivu pobjedu protiv Vodica, redom su se u strijelce upisali Žužul, Kapetanović i dva puta Luetić.

Napokon je i Junak došao do pobjede tijesnim rezultatom 1:0 (Cikojević 29′), iako je bilo prigoda i za viši rezultat, no u ovom trenutku su tri boda u utakmici protiv neugodnog Primorca za momčad Mirka Labrovića ‘zlata vrijedna’.

Identičnim rezultatom je Neretvanac nakon utakmica u kojima je igrao toplo-hladno uzeo tri boda u susretu protiv Zagore. Mrežu je pogodio Mario Popić (68′), što je ostao konačan rezultat i zaslužena pobjeda domaćih.

U 13. kolu smo dočekali i prvu pobjedu Uranije, gol je krajem prvog poluvremena zabio Ivan Vujčić. GOŠK je ofenzivnom postavom u nastavku pokušao okrenuti rezultat, ali je mreža ostala netaknutom.

Na vrhu tablice su i dalje Jadran (29), Sloga (27) i Hrvatski vitez (26). Razlika između RNK Splita (5. mjesto) i HNK Zadra (13. mjesto) je svega pet bodova. U teškoj poziciji su OSK (9) i Urania (5), s tim da su bodovne razlike još na razini dohvatljivosti.

Iz idućeg kola izdvajamo utakmice Neretva – Sloga, Uskok – Zadar i Hrvace – Split, susrete podjednakih protivnika u kojima je teško prognozirati pobjednika. U ostalim susretima se sastaju: Vodice – Hrvatski vitez, Zagora – Zmaj, GOŠK – Neretvanac, Primorac – Urania, OSK – Junak, Jadran – Kamen.