Fantastični juniori Hajduka razbili vršnjake iz Minska, Čuić s pet pogodaka na vrhu ljestvice stijelaca Lige prvaka mladih

Ni dosadna kiša koja cijelog poslijepodneva pada u Splitu, ni teški uvjeti za igru nisu spriječili mlade nogometaše Hajduka da pokažu svoju kvalitetu i upišu visoku pobjedu nad FK Minskom u prvoj utakmici drugog kola UEFA Youth Leaguea, juniorskoj inačici Lige prvaka.

Dugo su Hajdukovi mladići pod vodstvom Marijana Budimira lomili neugodne protivnike iz Bjelorusije, uvjeti za igru bili su gotovo pa nemogući, lopta se nerijetko zaustavljala u lokvama koje su nastale na terenu, ali kada je Šimun Hrgović u 30. minuti susreta na asistenciju Marka Brkljače napokon svladao vratara gostiju Droneviča, sve je postalo puno lakše.

Pred sam kraj prvog dijela, u 44. minuti već je bilo 2:0. Lazar je oduzeo loptu Bjelorusima, uposlio strijelca prvog pogotka Hrgovića koji pronalazi Čuića, a trostruki strijelac iz prve dvije utakmice glavom pogađa za povećanje vodstva Hajduka.

Isti je igrač pogodio i za 3:0 u 60. minuti susreta, a svoju drugu asistenciju upisao je sjajni Brkljača. Najprije je Letaj ubacio, Hrgović pogodio gredu, a lopta se odbila do Brkljače koji odlično ubacuje, a Čuić fantastičnim trzajem glave postiže svoj drugi današnji i ukupno peti pogodak u ovosezonskom izdanju UEFA Youth Leaguea čime se na vrhu ljestvice strijelaca izjednačio s Hansenom iz Midtjyllanda i Vancsom iz budimpeštanskog MTK-a.

Rezultat se do kraja nije mijenjao, iako su igrači Hajduka imali još pokoju šansu, ali i ovih 3:0 sjajan je rezultat.

Baš kako smo i očekivali, juniorska momčad Bijelih igra sjajno i uzvrat bi trebao biti samo formalnost. A onda, u nastavku natjecanja u koje će Hajduk, vjerujemo, proći, doći će puno neugodniji protivnik. Netko od drugoplasiranih iz dijela natjecanja u kojemu igraju juniori momčadi čiji su seniori u Ligi prvaka, ali ovakav Hajduk svakom će od njih biti težak protivnik, nadamo se i nepremostiv.