action ball field game

Poznati su prvi sudionici osmine finala Lige prvaka, čudesni Cristiano spasio Manchester United

Odigrana je prva večer četvrtog kola Lige prvaka, a sinoć su u akciji bili nogometaši iz skupina E do H. Dva su kluba izborila prolazak među 16 najboljih momčadi Europe, gledali smo neke spektakularne utakmice, briljirao je nevjerojatni Robert Lewandowski, a Cristiano Ronaldo podsjetio je na najbolje dane svoje karijere. No, krenimo redom.

Dvije su se utakmice igrale u ranijem terminu. Chelsea je slavio protiv Malmoa s minimalnih 1:0 pogotkom Hakima Ziyecha i stigao do devet bodova čime su nestale i teoretske šanse švedskog prvaka da prođe skupinu dok su aktualni prvaci Europe stigli na korak od prolaska dalje, no o tome nešto kasnije.

Drugi su dvoboj igrali Wolfsburg i Red Bull Salzburg. Nijemci su poveli već u trećoj minuti pogotkom Bakua, a izjednačio je u 30. Wober iz slobodnog udarca. 30 minuta kasnije ponovno je Wolfsburg stigao u vodstvo pogotkom Nmeche i tih 2:1 za Wolfsburg bio je, pokazat će se, i konačni rezultat. Pokušavao je Red Bull, bil isu Austrijanci aktivniji i nekoliko puta opasni po gol, ali do izjednačenja nisu stigli. No, usprkos ovom porazu i dalje odlučuju sami o sebi.

Pobjeda Wolfsburga nije bila iznenađenje, ali ono što se dogodilo u drugom susretu te skupine definitivno možemo svrstati u tu rubriku. Sevilla je dočekala Lille i svi su očekivali da će Španjolci napokon doći do prve pobjede i krenuti prema prolasku skupine. Činilo se da će tako i biti kada je Ocampos na asistenciju Rafe Mira doveo domaćine u vodstvo već u 15. minuti. Ipak, za neizvjesnost se pobrinuo David koji je s bijele točke poravnao u 43. pa se s neriješenim rezultatom otišlo na odmor. Ipak, bez obzira na taj pogodak, malotko je vjerovao da Francuzi mogu do potpunog preokreta. Ipak, on se dogodio u 51. minuti kada za vodstvo i pobjedu prvaka Francuske pogađa Ikone. Na golu francuske momčadi vrlo dobar je bio Ivo Grbić, a situacija u skupini sada je vrlo komplicirana. RB Salzburg i dalje je prvi sa sedam bodova, Lille i Wolfsburg imaju po pet, dok je potpuno neočekivano na posljednjem mjestu Sevilla sa samo tri boda i čeka ih težak posao ako žele nastaviti natjecanje u Europi i na proljeće.

Vraćamo se sada na Chelseajevu skupinu. U drugom susretu igrali su Juventus i Zenit, a raspucani strijelci su u toj utakmici čak šest puta pogađali mrežu. Momčad iz Torina slavila je rezultatom 4:2 i osigurala plasman u osminu finala, a Chelsea gurnula na rub prolaska jer im je sada u dvije utakmice dovoljan bod za potvrdu prolaska. Za Talijane je dva puta pogodio Dybala, a po jednom su se u strijelce upisali Chiesa i Morata, dok je za Zenit zabio Azmoun, a Bonucci je zatresao vlastitu mrežu.

Osim Juventusa, prolazak dalje osigurao je i Bayern. Bavarci su s čak 5:2 razmontirali Benficu, a fantastičan je bio prvi favorit za osvajanje Zlatne lopte Robert Lewandowski. Poljak je tri puta parao mrežu Portugalaca, a uz sve to je stigao promašiti i kazneni udarac. Nakon četiri kola na svom kontu ima osam pogodaka u Ligi prvaka, a ove je sezone u ukupno 16 utakmica zabio 22 pogotka. Što reći, osim nakloniti se majstoru. Za Bavarce su još pogađali Sane i Gnabry dok su za Benficu poentirali Morato i Nunez.

Velik je posao drugom pobjedu u drugom susretu s Dinamom iz Kijeva napravila Barcelona. Katalonci su minimalno slavili i u Kijevu pogotkom Fatija i tako, barem za sada, preuzeli drugu poziciju u skupini pa će o prolasku dalje odlučivati na svom terenu protiv Benfice.

Važan je korak napravio i Villarreal koji je na svom terenu svladao Young Boyse, baš kako se i očekivalo i stigao do sedam bodova. Capoue i Danjuma nisu dopustili nikakvo iznenađenje pa će Žuta podmornica u petom i šestom kolu u direktnim dvobojima s Manchester Unitedom i Atalantom odlučivati o putniku u nokaut fazu.

Za kraj smo ostavili dvoboj Atalante i Manchester Uniteda odigran u Bergamu. Za razliku od susreta u Engleskoj, Atalanta sinoć nije imala dva pogotka prednosti, vodili su dva puta po jedan, ali ponovno imaju za čime žaliti. U vodstvo ih je već u 12. minuti doveo Iličić. I kada se činilo da će se na odmor otići s tim rezultatom ukazao se Cristiano Ronaldo i u prvoj minuti nadoknade poravnao rezultat.

Onda su Talijani ponovno došli u vodstvo, a ovog je puta neumoljiv bio Zapata. U 56. minuti pogodio je gol De Gee i doveo svoju momčad u sjajnu poziciju. I naravno, opet se činilo da golova neće biti, ponovno je počela nadoknada vremena i ponovno se ukazao Cristiano Ronaldo. Nevjerojatni Portugalac ponovno je pokazao zašto ga velik broj pratitelja nogometa smatra najboljim igračem svih vremena i prekrasnim volejem doveo svoju momčad do remija i ponovno spasio Ole Gunnara Solskjaera.

Nakon četiri kola u ovoj skupini na vrhu se nalaze United i Villarreal s po sedam bodova, treća je Atalanta s pet, a na začelju su Young Boysi koji imaju tri boda.