people watching soccer game

Uvjerljivi Ajax i Liverpool prošli u nokaut fazu, PSG bez Messija remizirao u Leipzigu

Još jedna efikasna večer u Ligi prvaka je iza nas, najbolje momčadi Europe ni ovog puta nisu razočarali postigavši 28 pogodaka u osam utakmica, odnosno 3.5 po susretu. Još dva kluba su osigurali prolazak u nokaut fazu, dok u grupi u kojoj je Šerif napravio veliko iznenađenje u prva dva kola stvari polako sjedaju na svoje mjesto. No, idemo redom.

U prvom su terminu odigrane dvije utakmice, a posebno je zanimljiva bila ona između dva europska velikana, Milana i Porta. Rossoneri su do sinoć bili bez ijednog osvojenog boda, iako su igrom i pokazanim sigurno zaslužili više od toga. Ipak, nikako se nisu uspijevali dokopati niti remija, o pobjedi da ne pričamo, dok je njihov rival u prva tri kola skupio četiri boda. Sinoćnji je dvoboj fantastično otvorio Porto i do vodstva stigao već u šestoj minuti pogotkom Diaza, a konačnih 1:1 za prvi bod Milana postavio je Mbemba autogolom u 61. minuti. Porto je tako stigao na pet bodova što je za sada, postalo je jasnije nakon druge utakmice skupine, dovoljno za drugo mjesto. No, o tome nešto kasnije.

U isto su vrijeme na teren izišli igrači Reala i Šahtara, a Kraljevski je klub slavio rezultatom 2:1. S nevjerojatnim je predstavama nastavio Benzema koji se dva puta upisao u strijelce, a jedini pogodak za ukrajinsku momčad postigao je Fernando. Oporavio se Real, čini se potpuno, od poraza koji mu je nanio Šerif jer je ovom pobjedom momčad iz Madrida preuzela prvo mjesto u skupini.

Večernji je termin donio još šest utakmica, a posebno valja izdvojiti onu u Dortmundu i Liverpoolu gdje su Ajax i Liverpool stigli do svojih četvrtih pobjeda u skupini i potvrde prolaza među 16 najboljih momčadi Europe.

Ajax je ponovno dokazao da će ove godine igrati ozbiljnu ulogu u Ligi prvaka svladavši Borussiju rezultatom 3:1. Imali su Kopljanici igrača više od 29. minute kada je pocrvenio Hummels, ali su domaćini svejedno prvi došli u vodstvo, u 37. minuti, kada je Reus realizirao kazneni udarac. Ipak, nizozemska se momčad budi u drugom dijelu pa Tadić, Haller i Klaassen pogađaju za preokret i veliku pobjedu.

Liverpool je još jednom svladao Atletica. Ovog je puta sve bilo riješeno u prvom poluvremenu. Jota u 13. i Mane u 21. donijeli su Redsima pobjedu, a kada je u 36. minuti Felipe dobio crveni karton, bilo je potpuno jasno da će Simeone i njegova momčad u Madrid praznih ruku. Sada im preostaje boriti se za drugo mjesto protiv Porta, a Liverpool kao prvi prolazi dalje.

Lagan posao ponovno je imao Manchester City koji je još jednom visoko svladao Club Brugge. Foden, Mahrez, Sterling i Gabriel Jesus pogađali su za Građane, dok je belgijsku momčad obradovao John Stones autogolom. Ovim je slavljem City izbio na prvo mjesto ljestvice jer su u drugom dvoboju skupine RB Leipzig remizirali rezultatom 2:2. Tim je rezultatom RB izgubio šanse da prođe skupinu, ali ostao u igri za treće mjesto i sada će im za nastavak natjecanja u Europa ligi trebati pobjeda nad Club Bruggeom, dok je PSG, koji je igrao bez Lionela Messija, ovim porazom pao na drugo mjesto, a povratak na prvo tražit će u dvoboju u Manchesteru.

Oldičan posao napravio je i Sporting svladavši Bešiktaš s čak 4:0. Portugalci su tako došli na šest bodova koliko ima i dortmundska Borussia i u međusobnom će ih dvoboju pokušati iznenaditi i proći dalje.

Kao što smo na početku rekli, stvari na svoje mjesto sjedaju u skupini D jer je Inter svladao Šerifa u Tiraspolju i izbio na drugo mjesto iza Reala.

Sve u svemu, zanimljiva večer je iza nas, a za tri tjedna, kada se natjecanje nastavlja, imat ćemo priliku ponovno gledati uzbudljive utakmice u kojima će momčadi trasirati svoj put prema nastavku natjecanja na proljeće.