green and white soccer field at night time

Dinamo pobjedom nad Rapidom stigao na korak do novog europskog proljeća

Veliki korak prema novom ‘proljeću u Europi’ napravio je sinoć Dinamo pobijedivši na Maksimiru bečki Rapid rezultatom 3:1. U sklopu četvrtog kola Europa lige, hrvatski se prvak osvetio Austrijancima za poraz koji su im nanijeli u prošlom kolu i sada se, dva kola prije kraja natjecanja po skupinama, nalaze na drugom mjestu svoje skupine sa šest bodova.

Gosti su bolje ušli u utakmicu i poveli već u osmoj minuti. Maksimir je šokirao Knasmullner, ali veselje gostiju trajalo je samo četiri minute jer je stvari na početak već u 12. vratio Bruno Petković. Oršić je odigrao dupli pas s jučer sjajnim Andrićem, ubacio u sredinu, a Petković poentirao glavom za izjednačenje.

Dinamo je preuzeo konce igre u svoje ruke, bio bolji protivnik na terenu, a do zaslužene je prednosti stigao u 34. minuti. Sjajnu su akciju odigrali Petković i Franjić, potonji je ubacio nisku loptu s lijeve strane, a na pravom se mjestu našao Komnen Andrić i zabio za vodstvo Dinama. Srpskom je napadaču to bio prvi gol u Europa ligi, a trener Modrih. čini se, dobiva još jednu ubojitu opciju u napadu jer Andrić zaista igra sve bolje.

S 2:1 za Dinamo se otišlo i na odmor, a nastavak susreta donio je isti odnos snaga na terenu. Dinamo je bio bolji, a najbliže povećanju vodstva domaćini su bili u 63. minuti kada je Oršić iz slobodnog udarca uzdrmao vratnicu.

Potvrda pobjede Dinama došla je u 83. minuti kada je Joško Šutalo pogodio glavom nakon slobodnog udarca Bulata koji je u igru ušao koju minutu ranije pa je slavlje na Maksimiru moglo početi.

Sjajnu su večer imali i najvjerniji navijači Dinama, Bad Blue Boysi, koji su slavili 35. rođendan i bili potpora svom klubu od prve do zadnje minute uz gromoglasno navijanje.

Sve u svemu, Dinamo je sada u dobroj poziciji da kao drugi nastavi natjecanje u Europa ligi na proljeće, a eventualnom pobjedom protiv Genka na Maksimiru za tri tjedna to bi i osigurali, iako će im možda dovoljan biti i remi.