Split porazom u Ljubljani ponovno pao na posljednju poziciju u ABA ligi

Košarkaši Splita upisali su drugi poraz u manje od 24 sata na gostovanju u Ljubljani. Odmah nakon šokantnog poraza u Šibeniku krenuli su put slovenske prijestolnice, a tamo nažalost, iznenađenja nije bilo. Zapravo, ne da ga nije bilo, nego je Cedevita Olimpija održala košarkašku lekciju umornom i desetkovanom Splitu.

Split je, dakle, upisao šesti poraz u sedam utakmica, a s obzirom na to da je Mornar nakon produžetaka svladao Igokeu, Žuti su ponovno posljednji u ABA ligi. A da lošim vijestima tu ne bude kraj pobrinule su se i ozljede. Pa je tako Karlo Žganec cijelu utakmicu prosjedio na klupi, a tamo mu se nakon samo četiri minute igre pridružio i Darko Bajo. O kakvim je ozljedama riječ još ne znamo, ali pravovremeno ćemo vas obavijestiti kada doznamo.

A ni sve to očito nije dovoljno loše pa je iz kuloara stigla priča da će iz kluba otići Ivan Perasović, nezadovoljan minutažom. Apsolutno razumljiva odluka mladog košarkaša koji minute dobiva na kapaljku. No, o tome malo više sutra.

Što se tiče same utakmice, pitanje pobjednika bilo je riješeno i prije nego je ona počela. Igrači Splita došli su na megdan jednoj od najjačih momčadi lige potpuno umorni, a sve i da su bili odmorni, Cedevita Olimpija je jednostavno bolja momčad.

Kako je utakmica odmicala tako je rasla prednost Slovenaca. Nakon prve četvrtine devet poena, nakon druge 18, a nakon treće 27. Sve tri dionice Zmajčeki su dobili devet razlike da bi napokon malo stali na kočnicu u posljednjoj koju Split dobiva poenom razlike za konačnih 86:60.

Ništa više od ovoga zapravo ne morate ni znati o dvoboju koji je završio ekspresno. Košarkaške utakmice obično trajanjem dolaze do ranga nogometnih, nerijetko traju blizu dva sata. Jučerašnja je završena za manje od sat i pol, a to vam dovoljno govori o otporu Splita koji je u cijeloj utakmici napravio svega 16 prekršaja.

Najbolji u redovima domaćina bio je Murić sa 16 poena i osam skokova u 18 odigranih minuta, Blažič je zabio 14, a Pullen 13. Kod Splita su po 14 ubacili Ukić i Runjić, a Čampara je sa savršenim šutom 5/5 ubacio 13 poena.

Split iduću utakmicu igra 12. studenog protiv Krke, a ukoliko u njoj ne ostvari pobjedu ponovno će se dovesti u iznimno tešku situaciju. Zapravo, Split tamo već je, porazom bi se doveo u još težu.

Što se tiče ostalih hrvatskih predstavnika dodajmo da Zadar danas od 18:45 igra doma protiv Crvene zvezde, a Cibona će sutra u 18 dočekati Krku.