Croatia pobjedom u Dugopolju zasjela na vrh Druge HNL, Solin upisao težak poraz u Zagrebu

Drugoligaši su ušli u samu završnicu jesenskog dijela natjecanja. U velikom naletu je Croatia iz Zmijavaca što je osjetilo i Dugopolje na stadionu Hrvatskih vitezova. Momci trenera Jure Srzića su ostvarili četvrtu pobjedu u nizu što ih je pozicioniralo na vrh drugoligaške karavane. Solin je u zagrebačkoj Dubravi doživio težak poraz i po svemu ih čeka teška bitka za održavanje statusa drugoligaša.

Dugopolje – Croatia 1:2 (0:1), u zanimljivoj utakmici koja je mogla završiti i drugačijim rezultatom, po teškom terenu, s puno trke tri boda su otišla u Zmijavce. Dugopolje s ofenzivnih 4-3-3, nije imalo odgovor na Croatijinih 3-4-2-1. Sve je na mlin gostiju krenulo na samom početku utakmice kada su poveli iz kaznenog udarca preko Mrkonjića (15′). Iako su „bijeli“ imali terensku inicijativu i prijetili preko trokuta Brnić – Ćubelić – Glavović u prvom poluvremenu se nije dogodila promjena rezultata. Trener Vukas je u nastavku izmijenio kompletan vezni red kako bi promijenio ritam, dok su gosti vrebali prigodu iz tranzicije. U jednoj takvoj je nakon ubačaja pred vrata Silića pogodio Tomislav Gudelj (72′). Domaći doslovno iduću minutu nakon identičnog scenarija vraćaju zaostatak na jedan gol – zabio je Ante Kovačević i vratio nadu za preokret koji se na kraju nije dogodio. Dugopoljci su nakon dobre serije s dva poraza od županijskih rivala upali u krizu (tri boda od mogućih 12).

Solin nije imao šanse protiv Dubrave, koja je odnijela uvjerljivu pobjedu. Žuto-plavi u zadnje tri gostujuće utakmice nisu postigli pogodak (0:9). Dubrava je otvorila nisku golova pogotkom Alghoula iz kaznenog udarca, a vodstvo je podebljao Vajdovčić (19′). U nastavku se prednost povećavala, Turanjanin (59′) i Maglica (75′), a bilo je prigoda za još uvjerljiviji poraz. Solin ima evidentnih problema u svim linijama, izostaje kompaktnost posebno na gostovanjima i kako stvari stoje nužno je kvalitetno trenersko rješenje koje bi probudilo ekipu.

Croatia Zmijavci je lider na tablici, Dugopolje je nakon negativnog niza potonulo na 8. mjesto, dok je Solin na 11. mjestu i na granici održavanja drugoligaškog statusa. Ali samo dvije pobjede u nizu podižu ekipe na ljestvici s obzirom na to da je razmak između prvog i posljednjega svega 12 bodova. U idućem kolu Solin dočekuje Orijent 1919, Dugopolje ide na gostovanje protiv Opatije, a Croatija igra u Zmijavcima protiv Dubrave i ima prigodu učvrstiti se na vrhu.