Jadran upisao prvu pobjedu u Ligi prvaka, neozbiljnim pristupom umalo prokockali veliku prednost

Dobre vijesti dolaze nam s Poljuda. U sinoćnjoj je utakmici pao Dinamo, ali ne zagrebački već onaj iz Tbilisija i nije slavio Hajduk nego Jadran. Vaterpolisti Mile Smodlake stigli su do prve ovosezonske pobjede u Ligi prvaka rezultatom 15:13.

Iako rezultat govori da se radilo o neizvjesnoj utakmici, tome ipak nije bilo tako jer su gosti na ovih dva pogotka zaostatka stigli u posljednjoj četvrtini nakon što je Jadran poslije tri dionice imao sedam pogodaka prednosti.

Prva je četvrtina završila vodstvom Jadrana 3:2, promašili su Splićani nekoliko situacija s igračem više, situacija koju smo gledali i protiv Barcelonete u prvom kolu, ali su stvari brzo sjele na svoje mjesto već u drugih osam minuta utakmice. Sedam zabijenih pogodaka i tri primljena značila su da na veliki odmor odlaze s pet pogodaka prednosti.

Utakmicu je, možemo to slobodno reći, riješio Anđelo Šetka s dva pogotka na početku treće četvrtine, Jadran je poveo 12:5 i činilo se da je samo pitanje s koliko će razlike završiti dvoboj na Poljudu. No, gosti se nisu predavali, kod jadranaša je došlo do opuštanja pa je gruzijska momčad posljednju četvrtinu dobila s pomalo nevjerojatnih 6:1 i izgubila s više nego pristojnih dva razlike, a takav je pristup razljutio trenera Jadrana Milu Smodlaku.

– Ma ne znam, sramota je to što smo dopustili u završnici ove utakmice. Moramo to između sebe raspraviti. Pojedinci su se stavili ispred momčadi i to nije dobro. Ali ajde, neka nam ovo bude upozorenje i možda iz ovoga izađe nešto dobro. Utakmicu smo počeli dobro, igrali kako treba i stvorili veliku prednost, a onda ta rupa, rekao je Smodlaka.

U ostalim utakmicama Jadranove skupine također smo mogli gledati zanimljive dvoboje. Olympiakos je u Beogradu slavio protiv Novog Beograda 12:9, Brescia je na svom bazenu pobijedila Barcelonetu 14:12, dok su Radnički iz Kragujevca i Ferencvaroš remizirali 11:11.

Sve u svemu, prva pobjeda je tu, a Jadran je u sljedeća dva kola domaćin srpskim momčadima. 19. studenog na Poljud stiže Novi Beograd, a 11 dana kasnije i Radnički te će ta dva susreta umnogome odrediti Jadranovu sezonu.