Dva susreta 14. kola Treće HNL jug odgođena zbog koronavirusa, Jadran vodeći s utakmicom manje

Protekli vikend je odigrano krnje kolo jer zbog loše epidemiološke situacije nisu odigrane dvije utakmice. Zagora – Zmaj i Jadran – Kamen odradit će svoje dvoboje nekada u nastavku sezone. Usprkos navedenom postignuto je 27 golova što je gotovo četiri gola po utakmici. Uspješniji su bili gosti s četiri pobjede, tri su ostvarili domaći, bez neriješenog rezultata.

Neretva je velikom pobjedom potvrdila visoke ambicije, u Metkoviću je pala čvrsta Sloga. Stadion Iza vage je bio poprište na kojem su domaći brzim pogotkom Ivana Buhača u 14. minuti poveli, a krajem prvog poluvremena podebljali vodstvo kada je zabio Marin Jelavić. Grogirani gosti iz Mravinaca su pokušali izmjenama u nastavku okrenuti susret, ali je Buhač svojim drugim golom zapečatio pobjedu.

Vodice su napunile mrežu Hrvatskog viteza, koji su nakon šest uzastopnih pobjeda nanizali pet utakmica bez pobjede. Nije na početku izgledalo tako, Vodičani su preko Celića poveli, ali su se mučili i gosti su imali nekoliko prigoda za povratak. Na kraju je gol pao u nastavku preko Karla Torbarine, ali za kratko jer Spahija vraća prednost, a Sušić i Alispahić iz kaznenog udarca podebljavaju pobjedu.

Neretvanac je prošao jako teško gostovanje u Dubrovniku. Plavi su uzeli tri boda, nakon prvog poluvremena je sve mirisalo na 0:0, ali je nastavak donio dramu. Poveli su gosti preko Marka Čuljka u 57. minuti, izjednačio je Tokpa pet minuta kasnije. Igrač s klupe kod gostiju, Topić je donio pobjedu Opuzencima desetak minuta prije kraja utakmice. U Biogradu je Primorac savladao posljednje plasiranu Uraniju rezultatom 3:0 (Klopp, Marić 2). Susret je bio gotov u prvom poluvremenu kada su u mrežu gostiju ušle dvije lopte. Igrači iz Baške Vode su se pokušali vratiti, ali bi se igra raspala ulaskom u zadnju trećinu.

U Otoku golijada. Rano su poveli domaći preko Stipe Baraća, ali je Jandrek vratio Junaka u utakmicu. Junak je imao više prigoda i stalno visio oko šesnaesterca – Maganić i Jandrek svojim drugim golom su donijeli komotno vodstvo. Nadu OSK-u je vratio opet Barać iz kaznenog udarca u 47. minuti, ali par minuta nakon je Baković istu nadu ugasio. Do kraja je Mastelić samo potvrdio sigurnu pobjedu i prekid negativnog niza.

Klis je bio domaćin utakmice Uskok – Zadar, koja je završila pobjedom gostiju. U prvom poluvremenu je pridošlica iz Opuzena Stojčević svoju momčad doveo u vodstvo. Zadar je i povećanje vodstva ostvario na „pogon mladih igrača“, zabio je Ante Vukadinović. U posljednje četiri utakmice Zadar nije poražen što ih je pozicioniralo u sredinu tablice i otvorilo mogućnost za iskorak.

Na tablici i dalje vodi Jadran (s utakmicom manje), a čvrsto na dnu leži Urania. Sloga i Hrvatski vitez su ostali na diobi trećeg mjestu usprkos porazima, a Split, Neretvanac i Neretva ozbiljno ističu kandidaturu za viši rang. U sredini je šest klubova u tri boda, a među njima su Zadar i Junak koji s nekoliko vezanih pobjeda mogu dohvatiti vlak za jedinstveni treći rang. Zagora i Vodice su na pristojnoj udaljenosti od zone ispadanja, za razliku od Kamena i Zmaja, a na samo četiri boda ispred Uranije je OSK.

U predstojećem kolu za vikend se sastaju: Zadar – Neretva, Kamen – Uskok, Junak – Jadran, Urania – OSK, Neretvanac – Primorac, Zmaj – GOŠK, Split – Zagora, Hrvatski vitez – Hrvace i Sloga – Vodice. Jako zanimljivo će biti gostovanje Jadrana u Sinju, te derbi začelja u Baškoj Vodi.