Split upisao važnu pobjedu protiv Krke, Zadar i Cibona danas u akciji

Split je upisao drugu pobjedu u ABA ligi! Na Gripama je pala Krka, Žuti su pobjegli s dna ljestvice i nadamo se da se tamo više neće vraćati.

Rotacija je treneru Subotiću bila skraćena izostankom McLeana, Jonesa i Perasovića, ali Bajo, Žganec i Barič ipak su bili spremni dati svoj doprinos u vrlo važnom dvoboju osmog kola ABA lige.

Da bismo mogli imati razloga za slavlje bilo je jasno već od samog početka dvoboja, a nakon prvih 10 minuta na semaforu je svijetlilo plus šest za splitsku momčad. U drugoj je dionici igre Krka bila ipak malo bolja pa je Split na poluvrijeme otišao s vodstvom 38:33.

Treća četvrtina nije dobro krenula. Krka je napravila veliku seriju i iz zaostatka od sedam poena stigla do prednosti. No, kao što se to ranije znalo događati Splitu, ovog je puta u crnu rupu upala Krka. Gosti kao da su nestali s terena, Žuti rade seriju 12:0 i dolaze do 10 poena prednosti.

Varirala je ta prednost nakon toga, zaprijetila je Krka opasno u zadnjoj četvrtini došavši na samo dva poena zaostatka, ali Split do kraja više nije ispuštao vodstvo. U samoj su završnici ponovno smogli snage za uzlet i stigli do pobjede 87:77.

Žuti su imali čak šest dvocifrenih igrača. Najviše je zabio Barič, 20, a iza njega su se poredali Vuko, Perković, Ukić, Bajo i Žganec, a posebno bismo opet izdvojili posljednjeh u nizu spomenutih, Karla Žganeca, koji je s 10 skokova upisao novi double-double učinak.

U redovima gostiju ponovno je najbolji bio Stipčević s 19 poena i sedam asistencija, a dvoznamenkasti su još bili Lapornik i Gibbs.

Žutima sada predstoje dvije utakmice u HT Premijer ligi. Najprije sutra na Gripe dolazi Škrljevo, a već u srijedu putuju u Sinj kod Alkara. Nakon domaćih obaveza ponovno slijedi važna utakmica u ABA ligi jer Split putuje Mornaru u Baru, a upravo će s njima i Zadrom, kako trenutno stvari stoje, voditi bitku za ostanak u ligi.

Napomenimo i da će preostali hrvatski predstavnici, Cibona i Zadar, svoje utakmice odigrati danas.