low angle photography of brown and black basketball hoop

Zadar velikim preokretom stigao do osme pobjede u prvenstvu i izjednačio se sa Splitom na vrhu

Košarkaši Zadra stigli su do nove teško izvojevane pobjede u HT Premijer ligi. Nakon što su se u prvoj utakmici pod vodstvom Vladimira Anzulovića mučili protiv Alkara, sinoć su na svom parketu minimalno svladali Goricu rezultatom 82:81.

A definitivno nije tako izgledalo na samom početku dvoboja. Zadrani su vrlo brzo otišli na osam poena prednosti i činilo se da će ovo biti jedna rutinski odrađena utakmica. S plus šest na kraju prve četvrtine nitko nije bio zabrinut na klupi Zadra ili na tribinama.

Ipak, Gorica se budi i vrlo brzo preokreće rezultat, a drugu dionicu utakmice dobiva rezultatom 24:12 i na odmor odlazi sa šest poena prednosti. Dobro igraju gosti i u trećoj četvrtini, u dva navrata odlaze na visokih 10 poena razlike, ali onda u jednom trenutku kao da nestaju s terena, Zadar radi seriju 12:0 i ponovno preokreće utakmicu u svoju korist.

Ipak, žilavi gosti se ne daju i ponovno dolaze u vodstvo, a kada su u jednom trenutku otišli na vodstvo od pet poena razlike, 79:74, činilo se da će Zadar ubilježiti i treći poraz ove sezone. No, onda je stvar u svoje ruke preuzeo junak utakmice Martin Junaković, odveo svoju momčad do preokreta, a Gorica je promašila napad za pobjedu te se Zadar tako ponovno izjednačio na vrhu ljestvice sa Splitom.

Kod Zadra najbolji je bio Junaković s 20 poena i šest asistencija, Drežnjak je ubacio 18, Carter 13, a Mavra 12. U redovima poražene momčadi najbooji je bio Baković s 19 poena u isto toliko minuta, 16 je ubacio bivši igrač Zadra Karlo Uljarević, dok su Cinac i Kalajžić ubacili po 12.

Iduće kolo HT Premijer lige starta već sutra, Cibona dočekuje Šibenku, Split putuje u Sinj Alkaru, a Zabok dočekuje Furnir dok je dvoboj Škrljeva i Cedevite odgođen.

U petak Gorica dočekuje Vrijednosnice Osijek, dok će zadarski derbi između Sonika i Zadra biti odigran u subotu.