Kolo odigrano po lošim vremenskim uvjetima donijelo čak pet remija, Zadar i Neretva igrali u dva dijela

Kišni vikend bio je razlog lošijeg nogometa u odnosu na nekoliko prethodnih kola. Utakmica na zadarskim Stanovima zbog potopa je prekinuta na poluvremenu pri rezultatu 1:0 za domaće. Na kraju dvije pobjede domaćih, dvije gostiju i ček pet utakmica bez pobjednika što uključuje i remi u Zadru, pošto je u nastavku utakmice koja se igrala u utorak Neretva izjednačila.

Do domaće pobjede došla je Urania pobjedom u derbiju začelja protiv OSK-a. Ovaj susret zanimljiv je i zbog činjenice da je OSK dao četiri gola, ali dva u svoju mrežu – dvostruki strijelac u svoju mrežu se zove Duje Grčić. Za domaće je na 3:0 povisio Hapipi, ali su umalo sve prosuli kada su potkraj utakmice zabili Vuleta (79′) i Tadić (81′).

RNK Split je lako savladao Zagoru, Bruno Kukoč je u 13. minuti doveo crvene u vodstvo, ali je Krajina izjednačio u 34. minuti, da bi Roko Čovo samo tri minute kasnije vratio vodstvo domaćih. U nastavku su u ranoj fazi Ožegović i Žužul samo još povisili vodstvo.

Uskok je minimalnom pobjedom uzeo bodove u Podbablju. Pogodak je zabio Matej Maretić u 8. minuti što se pokazalo dovoljnim za trijumf koji je Kamen ostavio pri dnu tablice. Negativnu seriju porazom od Hrvaca nastavio je Hrvatski vitez, šestom utakmicom bez pobjede. U prvom poluvremenu je mrežu načeo Leo Andrić, u nastavku je povisio Dominik Plavša.

Zadar u dva odvojena poluvremena nije uspio pobijediti Neretvu, nakon prvog dijela Bačkov (43′) je doveo domaće u vodstvo. U utorak u nastavku utakmice je snalažljivija bila Neretva i preko Zovka (70′) izjednačila na konačnih 1:1. Zadrani cijelu polusezonu ne mogu povezati dvije uzastopne pobjede, što neće biti dovoljno za više od sredine tablice. Robert Jandrek je već u prvoj minuti doveo Junak u vodstvo i odigrao jako dobro prvo poluvrijeme protiv ekipe koja ima najbolju nogometnu jesen u 3. HNL jug. Ipak, na samom isteku vremena Abel Kalfić pogađa za 1:1, koji je na kraju bio finalni rezultat.

Neretvanac se uspio vratiti u ravnotežu nakon što je gubio od Primorca 0:2 (Marić 5′ i 27′). U nastavku je smanjio Moris Valinčić (49′), a izjednačio Patrik Bošnjak (79′). Sloga već treću utakmicu za redom ne zna za pobjedu, bod su u Mravincima uzeli Vodičani. Gosti su poveli autogolom Andabaka na početku utakmice. Izjednačenje je stiglo u 77. minuti golom najefikasnijeg igrača kod gostiju Marija Marovića. Makarska je bila domaćin susreta Zmaj – GOŠK, koji je na kraju bio završio s miroljubivih 0:0.
U utorak se igrao zaostali susret 14. kola, Zagora – Zmaj 0:1, gol je djelo Darka Tomaša u 97. minuti susreta, što je na kraju izazvalo oštru kritiku domaćeg vodstva kluba.

Tablica nakon 15. kola i dalje pokazuje Jadran na prvom mjestu usprkos utakmici manje koju igra idući tjedan protiv Kamena. Sloga je na drugom mjestu, a na treće je serijom dobrih rezultata došao RNK Split, prate ih Hrvatski vitez, Neretvanac, Neretva i Hrvace. U sredini su u svega tri boda Uskok, Primorac, Zadar, Junak i GOŠK, a tri boda iza njih su Zagora, Zmaj i Vodice. Kamen (13), OSK (9) i Uranija (8) su u borbi za ostanak i u zadnja dva kola jeseni imaju prigodu popraviti dojam. U predzadnjem kolu polu sezone pratit ćemo derbi Uskok – Junak, jako zanimljivo će biti u Dubrovniku gdje GOŠK dočekuje Split, lider Jadran u Pločama dočekuje fenjeraša Uraniju iz Baške Vode. Ostali parovi su: Neretva – Vodice, Hrvace – Sloga, Zagora – Hrvatski vitez, Primorac – Zmaj, OSK – Neretvanac, Zadar – Kamen.