low angle photography of brown and black basketball hoop

Split rutinski svladao Alkara, Cibona ponizila Šibenku

Košarkaši Splita stigli su do devete pobjede u 11. kolu HT Premijer lige. Žuti su lakoćom stigli do pobjede protiv Alkara, momčadi koja se nalazi na samom začelju lige, zajedno sa Šibenikom. No, da upravo takvi protivnici mogu biti kobni Split se osvjedočio baš protiv Šibenika tako da rutinska pobjeda 83:57 zaista veseli.

Neizvjesnosti je bilo samo u prvoj četvrtini koja je završila rezultatom 16:16, a nakon toga Split je rutinski dizao prednost za konačnih 26 razlike. Upravo kolika je bila razlika, toliko je poena ubacio sinoć briljantni Toni Perković. Mladi Puljanin na parketu je proveo 27 minuta, postigao samo poen manje od broja minuta, a tome je dodao po šest skokova i asistencija, a njegova dobra forma veseli, posebno ako se izbornik Mršić odluči uvrstiti ga na konačni popis reprezentativaca za prvi kvalifikacijski prozor.

Osim Perkovića istaknuli su se Ukić i Runjić s po 13 poena. U redovima domaćina najbolji su bili Dominic Gilbert s 11 i Mladen Tomašević s 10 poena.

Pred Splitom su sada izazovi u ABA ligi. Prvi je dvoboj na rasporedu u nedjelju u Baru kod Mornara, direktnog konkurenta za ispadanje, a onda slijedi reprezentativna pauza pa na Gripe stiže Borac. No, o tome ćemo kada dođe vrijeme.

U preostalim jučer odigranim utakmicama HT Premijer lige Cibona je razbila Šibenku rezultatom 100:52, dok je Zabok bio bolji od Furnira rezultatom 84:75.

Na prvom mjestu je Split s omjerom 9-2, drugi je Zadar s 8-2, a jedina momčad sa samo jednim porazom jest Cedevita Junior koja je na omjeru 7-1, ali s obzirom na činjenicu da imaju tri utakmice manje od Splita, ne možemo dobiti realan odnos snaga.