tennis ball on tennis court

Pavić i Mektić okončali fantastičnu sezonu porazom u polufinalu završnog turnira

Nikola Mektić i Mate Pavić nisu izborili nastup u finalu završnog turnira sezone koji se od ove godine igra u Torinu. Najbolji par svijeta za 2021. godinu poražen je u polufinalnom dvoboju od drugog para svijeta koji tvore Amerikanac Rajeev Ram i Britanac Joe Salisbury rezultatom 2:1 u setovima.

Prvi set otišao je na stranu našeg para rezultatom 6:4, a do breaka vrijednog seta stigli su već u trećem servis gemu iskoristivši drugu break loptu. Američko-britanska kombinacija imala je u idućem gemu priliku vratiti izgubljeno, ali nisu uspjeli. Do kraja seta svatko je držao svoj početni udarac bez poteškoća i na taj su način zlatni olimpijci iz Tokija stigli do vodstva.

U drugom setu nismo vidjeli niti jednu priliku za oduzimanje servisa pa je o pobjedniku odlučivao tie-break. U 13. su se igri bolje snašli Ram i Salisbury, iako su naši igrači napravili mini break na startu, slavili u njoj 7:3 i tako izborili treći set koji se, podsjetimo, igra do 10 poena.

Nažalost, i u posljednjem setu bolji su bili Ram i Salisbury koji su slavili 10:4, a u finalu će igrati protiv boljeg iz dvoboja Granollers/Zeballos – Herbert/Mahut.

U pojedinačnom dijelu turnira polufinalne parove čine Medvedev – Ruud i Đoković – Zverev, a ti su susreti na rasporedu od 14 i 21.

Pavić 2021. završava kao prvi igrač svijeta, a Mektić će završiti kao drugi ili četvrti, ovisno o ishodu sutrašnjeg finala. Izgube li Ram i Salisbury, ostat će tik iza svog partnera, a slavi li američko-britanska kombinacija, obojica će ga prestići pa će Zagrepčanin završiti kao četvrti.

Sve u svemu, iza našeg je dvojca fantastična sezona u kojoj su osvojili Wimbledon, tri turnira iz masters serije i igrali još dva finala, a kruna je definitivno olimpijsko zlato osvojeno u svehrvatskom finalu u Tokiju. Zapravu godinu zajedničke suradnje stvarno nevjerojatno, a najbolje godine tek su pred njima.