people sitting on stadium seats

Solskjaer je napokon dobio otkaz u Manchester Unitedu, legenda vodi momčad do imenovanja novog trenera

Dvanaesto kolo engleske Premier lige ponudilo nam je čak 36 golova u 10 utakmica, što je zaista fenomenalan podatak, pogotovo kada se uzme u obzir kontekst da je samo jedna utakmica završila samo s jednim pogotkom u mreži. To znači da je na svakoj utakmici palo skoro četiri pogotka, a takvo efektivno kolo već je rezultiralo jednom trenerskom smjenom. No, nije nemoguće očekivati i više njih u narednim danima.

Navedeni nesretnik je Ole Gunnar Solskjaer, koji je u subotnjem debaklu protiv Watforda ostvario i peti rezultat bez pobjede u posljednjih šest ligaških susreta. Ipak, vjerujemo da sama činjenica poraza nije bila jedina razlog koji je ponukao čelnike manchesterskog kluba da Norvežaninu uruče otkaz. Puno veći uzrok tome bila je konstantna loša igra i atmosfera unutar ekipe, koja je u subotu kulminirala gostujućim debaklom i porazom od čak 4:1, izazvavši pomalo i tragikomične reakcije prvotimaca koji prema mnogim izvorima jesu među najplaćenijim igračima svijeta.

Noćna mora je za Crvene vragove počela jako rano, kada su Hornetsi trebali povesti da je Ismaila Sarr uspio realizirati kazneni udarac. Međutim, nedugo nakon toga led je razbio Joshua King, da bi se Sarr iskupio krajem prvog poluvremena i prednost povećao na dva gola razlike. United je uspio vratiti nadu u utakmicu ranim golom Donnyja van de Beeka početkom drugog poluvremena, no fantaziju je vrlo brzo prekinuo kapetan Harry Maguire, koji je u manje od deset minuta uspio prikupiti dva žuta kartona i tako ostavio svoju momčad na cjedilu. Potvrdu svoje pobjede Watford je dobio pred sam kraj utakmice, kada su United i Solskjaera dokrajčili Joao Pedro i Emmanuel Dennis. Norvežaninov nasljednik još je nepoznat, a kao mogući pretendent na vruću klupu Crvenih vragova spominje se Zinedine Zidane. Do imenovanja novog trenera momčad će voditi Michael Carrick.

I dok je jednom ovo kolo presudilo, drugoj dvojici je vratilo. Dean Smith na klupi Norwicha i Steven Gerrard na istoj poziciji u Aston Villi slavili su u svojim debijima pred domaćim navijačima. Smith je uz pomoć Teemu Pukkija i Granta Haleya s Kanarincima stigao do druge prvenstvene pobjede protiv Southamptona, dok je Gerrard u samom finišu utakmice protiv Brightona ostvario ugodnu pobjedu od 2:0 golovima Olliea Watkinsa i Tyronea Mingsa.

Leicester City nastavio je s lošim predstavama ove sezone, što zaista čudi kada se u kontekst uzmu činjenica da je riječ o jednom od objektivno najbolje vođenih klubova u engleskoj ligi. Momčad Brendana Rodgersa poražena je od Chelseaja kod kuće rezultatom 0:3, no ono što još više može zabrinuti Sjevernoirca je potpuno beživotna predstava i reakcija njegove momčadi na primljene pogotke. Nakon svakog od njih Lisice su izgledale sve neorganiziranije i nemotiviranije, što je na koncu moglo biti kažnjeno i većim porazom, da se igrači Thomasa Tuchela nisu često nalazili u nedozvoljenim pozicijama. Stoga su se kao jedini strijelci na utakmici upisali Antonio Rudiger, N’golo Kante i Christian Pulišić.

Derbi kola donijeli su nam Liverpool i Arsenal, no sva očekivanja o napetoj i neizvjesnoj utakmici momčad Jurgena Kloppa anulirala je već u prvom poluvremenu. Nakon što su i statistički demolirali ekipu Mikela Artete, nagrada za takvo što došla je u 39. minuti, kada je Sadio Mane ‘načeo’ impresionirane goste za vodstvo Redsa. Slično je početkom drugog poluvremena uradio i Diogo Jota, da bi ih Mohamed Salah i Takumi Minamino potpuno dokrajčili u posljednjih 20 minuta susreta. Ovako visoka i efektna pobjeda domaćina sigurno će rezultirati kao velika pljuska i svojevrsni povratak u stvarnost za Artetinu momčad, iako se Topnici i dalje nalaze na 5. mjestu prvenstvene ljestvice.

Ostali rezultati 12. kola:

BurnleyCrystal Palace 3:3 (Mee, Wood, Cornet / Benteke x2, Guehi)

NewcastleBrentford 3:3 (Lascelles, Joelinton, Saint-Maximin / Toney, Henry, Lascelles (AG))

WolverhamptonWest Ham 1:0 (Jimenez)

Manchester CityEverton 3:0 (Sterling, Rodri, Bernardo Silva)

TottenhamLeeds 2:1 (Hojbjerg, Reguilon / James)