soccerball on wide green grass field

Milan i Napoli upisali prve poraze u prvenstvu, Tudor i Jurić nastavili nizati dobre rezultate

Sinoć je kompletirano 13. kolo talijanske Serie A, koje nam je donijelo pregršt uzbuđenja. Najbolju i najefektniju utakmicu svakako su odigrali Fiorentina i Milan, u kojoj su Firentinci uspjeli nanijeti momčadi Stefana Piolija prvi ovogodišnji poraz.

U uzbudljivom trileru koji je završio rezultatom 4:3 za svoje momčadi briljirali su Zlatan Ibrahimović i Dušan Vlahović, oba postignuvši po dva pogotka. Još su zabijali i Alfred Duncan i Riccardo Saponara, dok je gostima nadu u posljednjoj minuti na trenutak autogolom vratio Lorenzo Venuti.

Prvi poraz u sezoni upisao je i Napoli koji je poražen od Intera 3:2, ali su i dalje na čelnoj poziciji zajedno s Milanom s 32 osvojena boda u 13 utakmica.

Ono što posebno veseli su pobjede hrvatskih trenera u Italiji. Igor Tudor u pravoj je drami u posljednjim minutama sa svojom Veronom uspio svladati Empoli. Nakon što su početkom drugog poluvremena ostvarili vodstvo golom Antonina Baraka, Empoli se vrlo brzo vratio preko Simonea Romagnolija, nakon greške u obrani u redovima Verone. Iako je tijekom cijele utakmice Verona dominirala i ostvarila čak 22 udarca na gol, na koncu je tek Adrien Tameze uspio osigurati tri boda domaćinima i tako pomoći svojoj momčadi da se popne na deveto mjesto ljestvice. Takav je rezultat na početku sezone zaista malo tko očekivao. Valja pritom napomenuti da je Boško Šutalo odigrao nekoliko minuta na kraju susreta, Ivor Pandur susret je odigrao s klupe, dok je Nikola Kalinić morao pauzirati zbog žutih kartona

Ništa manje uspješan sinoć nije bio niti Ivan Jurić na klupi Torina. Njegova momčad svladala je Udinese rezultatom 2:1 i tako zasjela na 11. mjesto prvenstvene ljestvice. A dodatan razlog za zadovoljstvo donio nam je Josip Brekalo koji je već u osmoj minuti dalekometnim i preciznim udarcem prekrasno svladao gostujućeg vratara. S tih se 1:0 otišlo i na odmor, da bi u samo tri minute drugog poluvremena Jurićeva momčad svoju prednost povećala na dva gola razlike golom Bremera, nakon gužve u petercu poslije kornera. Gosti su uspjeli postići počasni pogodak preko Fernanda Forestierija, no to ipak nije bilo dovoljno za preokret rezultata. Marko Pjaca zamijenio je Brekala pred sam kraj susreta i tako počeo skupljati dragocjene minute koje su mu prijeko potrebne za povratak u pravu formu nakon velike ozljede.

Ovim su rezultatima splitski stratezi nastavili svoje uspješne partije u najvišem rangu talijanskog nogometa. Ono što posebno veseli jest da takve velike stvari rade u klubovima s relativno niskim budžetom, što im u budućnosti može biti velika odskočna daska za puno veće stvari i izgradnju karijere.