Dva domaća poraza i gostujuća pobjeda učinak je dalmatinskih drugoligaša u 13. kolu

U tekućoj sezoni gledamo izjednačeno natjecanje hrvatskih drugoligaša. Gotovo da nema favorita, tako da su momčadi natiskane u nekoliko bodova i promjene na tablici se događaju jako često. Dalmatinski klubovi kolo su odigrali u promjenjivom raspoloženju, Solin i Croatia Zmijavci su doživjeli domaći poraz, a Dugopolje je s gostovanja donijelo pobjedu.

Solin je u zadnjih devet utakmica ubilježio samo jednu pobjedu. Ovaj put sva tri boda je uzeo Orijent, minimalnom pobjedom koja je došla ranim pogotkom Filipa Zrilića. Solinjani su cijelu utakmicu odigrali u grču, igra je bila isprekidana, na refule bezidejna. Gosti su se aktivno branili, što im nije bilo teško na najužem i najkraćem terenu u 2. HNL. Kod Solina je evidentna kriza upravljanja, koja se već treću sezonu reflektira na stanje na zelenom travnjaku gdje ne postoji kontinuitet vođenja prve momčadi.

U Zmijavcima Croatia nije nastavila odličan niz i nakon četiri uzastopne pobjede uslijedio je poraz. Prvih pola sata se nije moglo vidjeti ništa osim borbene igre s obje strane. Dubrava Tim kabel je do pobjede došla golom u 38. minuti, strijelac je glavom bio Džemal Ibiši nakon ubačaja s desnog krila. Iako su domaći pokazali više, imali nekoliko prigoda preko Mrkonjića i Gudelja, u nastavku Ćapina (vratnica) i Šuto (pored vratnice), nisu uspjeli poravnati pa su tri boda otišla u Zagreb. Prednost gostiju je mogla biti i veća da je dvije kontre iskoristio Kiš. Dubrava je na kraju sačuvala prednost i još jednom pokazala zašto je ekipa s najmanje primljenih golova.

Dugopolje je nakon dva poraza stiglo do gostujuće pobjede u Rijeci protiv Opatije koja se neočekivano nalazi na dnu tablice. Hari Vukas je igrače posložio u 4-2-3-1, i upravo je najistureniji iskusni Rodić pogodio za 0:1 u 14. minuti. Domaći s nekoliko nekadašnjih prvoligaških igrača nisu okrenuli utakmicu, nervoza je učinila svoje i odnijela mirnoću. Dugopolje nije moglo računati na Čerinu i Ćubelića čiji se izostanak osjetio u veznoj liniji. Na kraju su nakon pritiska Opatije u zadnjim minutama preko Ante Kovačevića podebljali prednost.

Na vrhu tablice je gusto, čak sedam klubova je u tri boda. Croatia usprkos porazu dijeli prvu poziciju s Varaždinom, Dugopolje ima tri boda manje i nalazi se na diobi 5.-7. mjesta. Solin je u zoni ispadanja na 13. mjestu i samo su Kustošija, Cibalia i Opatija iza njih. U 14. kolu Dugopolje će ugostiti Varaždin, Croatia ide na Krimeju na noge Orijentu, a Solin će pobjedu tražiti u Vinkovcima kod Cibalije.