Trećeligaši odigrali predzadnje kolo prije pauze, Jadran može konkurenciji pobjeći na sedam bodova

Protekli vikend na trećeligaškim travnjacima smo mogli gledati jako zanimljiv nogomet, iako se osjeti da su pojedine momčadi potrošene što je za očekivati s obzirom na to da se natjecanje odužilo. Kolo možemo nazvati domaćinskim – sedam pobjeda, utakmica u Dubrovniku je završila neriješeno, a samo je Hrvatski vitez došao do gostujuće pobjede.

Krenimo od Zadra koji je napunio mrežu Kamena i u zadnjih šest kola ne zna za poraz. Gosti su jako brzo pali, već u sedmoj minuti pogodio je Blažević, vodstvo je podebljao Majić u 24. minuti, a pobjedu zapečatio ponovo Blažević u 44. minuti. U nastavku se igrao opušten nogomet, prigodu su dobili igrači s klupe, što je iskoristio Vukadinović za dva pogotka i uvjerljivu pobjedu. Za goste možemo reći da su izgubili utakmicu prije nego što su istrčali.

Do uvjerljive pobjede je došao Jadran u Pločama pobjedom nad posljednjom Uranijom. Pogotke su zabili Romić, Raič i Kalfić, što je igrače Marija Oršulića približilo osvajanju polusezonske titule. Luka Grubišić (5′) i Zvonimir Teklić (58′) su Uskok odveli do pobjede protiv Junaka koji nikako ne može uhvatiti kontinuitet pobjeđivanja.

Neretva je nastavila sa serijom dobrih rezultata i zabilježila šestu pobjedu u zadnjih devet kola. Rani pogodak Buhača u 3. minuti, povećanje vodstva preko Marija Marića do kraja poluvremena je trasiralo put prema punom plijenu. Vodičani su zaprijetili u nastavku preko Domagoja Prpića, ali je nada trajala samo četiri minute, na 3:1 je povisio Nikola Čupić.

Hrvace su pobijedile Slogu nakon preokreta (Ribičić 71′ i Udovičić 78′ – Vekić 42′), koja je u zadnja četiri kola osvojila samo dva boda, za razliku od domaćih koji u zadnjih sedam kola imaju samo jedan poraz.

Istim rezultatom je završio susret u Otoku kod Sinja, gdje je OSK također nakon preokreta iznenađujuće savladao aktualnog prvaka Neretvanac iz Opuzena. Gosti su preko Čuljka poveli u 13. minuti, ali su domaći golovima Andre Vulete odnijeli tri važna boda.

U Biogradu je Primorac teško došao do pobjede preko Mate Bajića na početku drugog poluvremena. Zmaj je imao nekoliko prigoda prije i nakon primljenog gola, pa bilo kakav drugi rezultat ne bi bio nezaslužen.

Zagora je teško stradala u Unešiću, od najvećeg iznenađenja u tekućoj sezoni Hrvatskog viteza. Mrežu domaćih je načeo Karlo Torbarina iz kaznenog udarca, povisio je Rončević (35′), a u nastavku je Torbarina bio precizan drugi put, da bi Roko Jurić postavio konačnih 0:4.

Najneizvjesnija utakmica je odigrana u Dubrovniku, gdje je GOŠK ugostio RNK Split. Krešimir Luetić je s dva pogotka u 7. i 14. minuti odveo „crvene“ u veliku prednost, ali su domaći preko Topuzovića krajem prvog poluvremena poravnali na 2:2, drugi pogodak je postignut iz kaznenog udarca.

Na prvom mjestu je i dalje Jadran, koji svoju zaostalu utakmicu protiv Kamena igra sredinom tjedna i prednost na vrhu ima prigodu povisiti na sedam bodova. Momčadi od 2.-5. mjesta se nalaze unutar dva boda što svjedoči o izjednačenosti natjecanja s tim da su Pločani pokazali najviše, RNK Split i Neretva se diže za razliku od Hrvatskog viteza, Sloge i Hrvaca koji imaju uspona i padova.

Zadar i Junak, klubovi koji imaju uvjete za kvalifikacije u 2. HNL su u sredini tablice i na njih treba obratiti pozornost u drugom dijelu natjecanja. Tri kluba su i dalje u lošijoj poziciji od drugih, Kamen, OSK i Urania.

U zadnjem kolu jesenskog dijela natjecanja se sastaju: Kamen – Neretva, Junak – Zadar, Urania – Uskok, Neretvanac – Jadran, Zmaj – OSK, Split – Primorac, Hrvatski vitez – GOŠK, Sloga – Zagora, Vodice – Hrvace. Posebno će biti zanimljivo u Opuzenu i Sinju gdje se igraju derbi utakmice u kojima je prognozirati pobjednika neizvjesno.