people watching soccer game

Milan šokirao Atletico i ostao u igri za prolazak, oproštaj Borussije od Lige prvaka

Zanimljiva večer u Ligi prvaka u skupinama od A do D je iza nas, a poznato je i sedam sudionika osmine finala iz gornjeg dijela ždrijeba. Već sada možemo reći da su Borussia i Atletico najveća razočarenja ove sezone, iako Madrižani još imaju šansu proći, dok su Nijemci teškim porazom u Lisabonu izgubili šanse i natjecanje će nastaviti u Europa ligi. No, krenimo redom.

U ranijem terminu na terene su izašli nogometaši Bešiktaša i Ajaxa te Intera i Šahtara. Istanbulski dvoboj nije imao nikakvu rezultatsku važnost, a iz pobjede Ajaxa od 2:1 valja istaknuti dva pogotka Hallera koji je izjednačen na vrhu liste strijelaca s Lewandowskim, ali i ružno obraćanje nizozemskog novinara Sierda de Vosa koji je uoči početka utakmice izvrijeđao našeg Domagoja Vidu nazvavši ga ružnim. Sramotan ispad čovjeka koji se ne zaslužuje nazvati novinarom. Što se tiče same utakmice, Ajax je ovom pobjedom osigurao prvo mjesto u skupini, a za drugo su se u u terminu od 21 borili Sporting i Borussia.

A u Lisabonu smo vidjeli kako izgleda povratak iz pepela. Pedro Goncalves dva puta i Porro tresli su mrežu dortmundske momčadi i time ih izbacili iz ovosezonske Lige prvaka Poraz Nijemaca ublažio je samo Malen u trećoj minuti nadoknade, ali s pobjedom od dva razlike Portugalci su osigurali prolaz u nokaut fazu. Nakon dva odigrana kola Sporting je imao nula bodova i upisane poraze od Borussije i Ajaxa, a Nijemci su bili stopostotni. Sada, tri kola kasnije, Sporting ima devet bodova, a Borussia je i dalje na onih šest iz prva dva kola. Odličnim utakmicama Sporting je dokazao da ima što reći ove sezone, a na iznenađenje svih, iz ove skupine natjecanje u Europa ligi nastavit će Borussia za koju je ovo ogroman udarac.

U drugoj utakmici ranijeg termina Inter je dvama pogocima Džeke svladao Šahtar 2:0 i tako osigurao prolaz, dok se Šahtar oprašta od europskih natjecanja nakon što u zadnjem kolu ugosti Sheriffa koji će nastup u skupini završiti kao treći nakon jučerašnjeg poraza od Reala Madrida 3:0.

Veliko iznenađenje priredio je Milan koji je pogotkom Messiasa u 87. minuti svladao Atletico Madrid i ostao u igri za nokaut fazu natjecanja, a da tamo ostanu i oni i Atletico pobrinuo se Liverpool koji je pogocima Thiaga i Salaha svladao Porta 2:0 pa će u posljednjem kolu sve tri momčadi imati motiv pridružiti se stopostotnom Liverpoolu u nastavku natjecanja.

U derbiju kola Manchester City je preokretom slavio protiv PSG-a 2:1, a vodstvo Mbappea preokrenuli su Sterling i Gabriel Jesus. A s obzirom na to da je RB Leipzig svladao Club Brugge s čak 5:0, i PSG i City su izborili osminu finala u koju će Englezi s prve pozicije, a Francuzi s druge. U posljednjem kolu odlučit će se i o putniku u Europa ligu, a tom je mjestu za sada bliži RB Leipzig.