Libar

I u Osnovnoj školi Bol svijetlio je Vukovar

Kao i u ostatku Hrvatske, tako i u našoj školi, obilježili smo Dan sjećanja na Vukovar.

Dana 18.11.2021. godine obilježava se trideseta godišnjica pada Vukovara, a tog dana obilježava se praznik Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.

Učenici Osnovne škole Bol svojim radovima odali su počast svim herojima koji su svoje živote položili iz ljubavi prema svojem gradu i domovini.

Školski panoi po hodnicima i u razredima ukrašeni razrušenim Vukovarskim vodotornjevima u različitim likovnim tehnikama i nježne bijele golubice oživjeli su sjećanja na najstrašniji zločin u novijoj hrvatskoj povijesti. Baš te bijele golubice, simboli mira i ljubavi, bude nadu u bolje sutra za Vukovar i za Hrvatsku.

I naša škola pridružila se akciji „I u mom gradu Vukovar svijetli“ pa su tako svi razredi, dan ranije,  17. studenog zajedno sa svojim učiteljicama i razrednicama zapalili lampione u parku na Loži pokraj crkvice sv. Ante. Boljani su odali počast žrtvama na sam praznik, paljenjem svijeća i svetom misom u 18 sati.

Izradili smo prigodnu knjižicu s fotografijama obilježavanja koju možete pogledati OVDJE.

Celina Marčić

Napiši komentar

Pratite nas

Ne budite sramežljivi, javite se. Volimo upoznavati zanimljive ljude i sklapati nova prijateljstva.