Kolo bez iznenađenja: svi favoriti u HNL-u upisali pobjede ovog vikenda

Dogodilo se, napokon, i to. Dočekali smo kolo HNL-a u kojemu nije bilo iznenađenja, svi favoriti su, neki doduše uz dosta poteškoća, stigli do pobjeda pa se ljestvica zapravo nije uopće mijenjala, samo je stvoren još veći jaz između onih najboljih i ostatka karavane. No, kao i obično, idemo redom.

Prvi su na teren izišli nogometaši Osijeka i Lokomotive. Momčad Nenada Bjelice na svom je terenu tražila nastavak pozitivnog niza i ostanak na čelnoj poziciji Prve HNL, a gosti su se nadali novom iznenađenju. I počelo je kao da bi tako moglo biti. Već u devetoj minuti dvoboja Kulenović je pogodio mrežu Malenice i doveo Zagrepčane u vodstvo. Osijek je krenuo svom snagom, a ofanziva se isplatila u 40. minuti dvoboja kada je Nejašmić dalekometnim udarcem svladao Nevistića i poravnao na 1:1. S tim se rezultatom otišlo i na odmor, a odmah po povratku na teren Lokomotiva je dva puta zaprijetila domaćima, no napadači Lokosa nisu se proslavili.

U 83. minuti susreta Žaper je odapeo s ruba kaznenog prostora, lopta je. činilo se, završila u golu, ali je VAR pokvario slavlje Osječana. Ipak, da stignu do zaslužene pobjede pobrinuli su se Mirlind Daku u 86. i Ivan Fiolić u šestoj minuti sudačke nadoknade pa je Osijek stigao do 10. ovosezonske pobjede i zadržao čelnu poziciju u prvenstvu.

O dvoboju Hajduka i Istre pisali smo opširno nakon slavlja Bijelih na Poljudu, a s visokih 4:0 koje je Hajduk ostvario u petak kasno navečer, Valdas Dambrasuskas upisao je i treću pobjedu u isto toliko utakmica u kojima je vodio Majstora s mora.

Petak nam je, dakle, donio dvije pobjede domaćina, a subota dvije pobjede gostiju. Prvo je Gorica slavila u Kranjčevićevoj protiv Hrvatskog dragovoljca rezultatom 1:0, a pogodak vrijedan tri boda postigao je Kristijan Lovrić u 70. minuti. Iako su poraženi, dragovoljci mogu biti sretni što je završilo samo 1:0 jer je ponovno najbolji u njihovim redovima bio vratar Šubarić koji je radio čuda na golu, a nekoliko ih je puta spasio i okvir gola.

U drugom dvoboju dana Rijeka je slavila u Koprivnici, po nemogućim uvjetima, rezultatom 2:1. U prvom poluvremenu vidjeli smo puno bolju igru Slaven Belupa, ali domaćini svoju nadmoć nisu uspjeli konkretizirati i doći do vodstva što je Rijeka naplatila u drugom dijelu. Goste s Kvarnera u vodstvo je doveo njihov bivši igrač Ivan Krstanović autogolom u 51. minuti, a najbolji strijelac lige, Josip Drmić, povisio je svojim 13. pogotkom na 2:0 u 70. minuti. Poraz domaćih ublažio je Caimacov u 74. minuti, dok je priliku da svojoj momčadi donese bod propustio Hadžić u 86. minuti kada je njegov udarac s bijele točke zaustavio Zlomislić. Rijeka se ovom pobjedom vratila na drugo mjesto.

Program 17. kola završili su na Šubićevcu Šibenik i Dinamo. Goste je u vodstvo doveo Luka Ivanušec u 19. minuti, a taj je rezultat na semaforu stajao do 75. minute kada je poravnao Jakoliš koji ove sezone igra u sjajnoj formi. Činilo se da bi se kriza Dinama mogla nastaviti, ali onda je, samo pet minuta nakon izjednačenja, brnaič domaćih Perić prevario svog vratara Rogića i Dinamo je, teže od očekivanog, upisao novu pobjedu i zadržao korak s Osječanima od kojih sada ima tri boda, ali i utakmicu, manje.