ball blur close up daylight

Hrvatska je u polufinalu Davis Cupa! U Madridu nas čeka pobjednik dvoboja Kazahstana i Srbije

Hrvatska je u polufinalu Davis Cupa, javlja Hrvatski teniski savez.

Nikola Mektić i Mate Pavić završili su posao prije ponoći i našoj reprezentaciji donijeli pobjedu protiv Italije od 2:1. Nakon pojedinačnih mečeva rezultat je bio 1:1 – fantastični Borna Gojo u prvom je susretu šokirao je 27. tenisača svijeta Lorenza Sonega – 7:6(2), 2:6, 6:2, da bi nakon toga prvi domaći reket i 10. tenisač svijeta Jannik Sinner nakon velike bitke svladao Marina Čilića (3:6, 7:6(4), 6:3) koji je kod 5:4 u drugom setu servirao za pobjedu.

Odluka je pala u susretu parova gdje je najbolja svjetska kombinacija bila nedodirljiva za Fabija Fogninija i Jannika Sinnera – Mektić i Pavić su došli do slavlja u dva seta (6:3, 6:4) za peti plasman Hrvatske u polufinale Davis Cupa.

Naši se tenisači iz Torina sele u Madrid gdje će u polufinalu igrati protiv boljeg iz meča Srbije i Kazahstana.