Loš vikend za dalmatinske drugoligaše: Solin ispustio vodstvo 3:0, Orijent preokrenuo protiv Croatije

Jako loše kolo je odigrano protekli vikend na drugoligaškim terenima kada govorimo o klubovima iz Dalmacije. Dugopolje je remiziralo na domaćem terenu protiv Varaždina, a Solin i Croatia Zmijavci su se s gostovanja vratili praznih ruku. Posebno je šokantan poraz Solinjana koji su u Vinkovcima vodili 0:3, da bi konačni rezultat bio 5:3 za Cibaliju.

Croatia je nakon vodstva 1:2 u prvom poluvremenu propustila pobijediti domaći Orijent. U nastavku se dogodio preokret. Vrlo agresivni domaćin je u 25. minuti došao do vodstva preko Karla Senčara, ali je pet minuta kasnije izjednačio Tomislav Mrkonjić. Potkraj prvog dijela prednost Zmijavčana je donio Tomislav Gudelj. Kapitalnu prednost su igraći Jure Srzića držali do zadnjih 10-ak minuta kada je Orijent zabio dva gola – Fatić (81′) i Tadejević (86′). Šteta za Croatiju koja je zaslužila više.

Solin je doživio težak poraz zbog nekoliko razloga. Osim što je vodio s tri gola razlike pa izgubio, na gostovanje je došao nakon niza loših rezultata i borbe za ostanak, pa ga ovakav poraz gura još dublje – bodovno i psihički. U prvom dijelu su padali redom golovi u mrežu vratara gostiju: Dadić (15′), Jurić (18′) i Durdov (23′). Domaći su krenuli po gol, Solin se povukao i vrlo brzo zaradio tri žuta kartona (Dujmović, Pekić, Franić), ali je uskoro sviran kazneni udarac za Cibaliju – uspješno ga je realizirao Pušić. Vrlo brzo na početku nastavka je Miljanić vratio nadu Vinkovčanima. Ipak, sve do 84. minute smo gledali jalove pokušaje domaćih kada je sviran još jedan kazneni kojega realizira isti igrač. Očito je da su u tom trenutku vidno iscrpljeni gosti, dozvolili da prime još dva zgoditka – Oršolić (87′) i Dogan (91′). Po svemu sudeći, Solin će nakon zadnjeg kola doživjeti korjenite promjene.

Dugopolje – Varaždin 0:0 u derbiju kola, gdje se na trenutke mogao gledati prvoligaški nogomet. Varaždinskim 4-2-3-1, trener Vukas je suprotstavio Dugopoljski 4-3-3: Silić – Karabatić, Čerina, Kurtović, Bašić – Grozdanovski, Balić, Jenjić – Ćubelić, Rodić, Brnić. Obje momčadi su pokazale tendenciju da brane vlastito dvorište, loš teren nije dozvoljavao tečnost, ali borbenosti nije nedostajalo s obje strane. Na kraju posve zasluženo s obzirom na prikazano, iako je vrlo lako moglo otići na jednu ili drugu stranu.

Od 14. kola na vrhu 2. HNL je Dubrava, na diobi trećeg mjesta je Croatia koja za prvim zaostaje svega dva boda. Dugopolje je na šestom mjestu i za rivalima iz Zmijavaca zaostaje također dva boda. Solin tone sve dublje, na predzadnjem su mjestu sa svega 13 bodova, u zadnjih deset utakmica samo su upisali domaću pobjedu protiv Dugopolja i tri remija.

Posljednje kolo polusezone nam donosi oglede: Solin – Inter, Croatia – Cibalia i Rudeš – Dugopolje.