Jadran upisao drugu pobjedu u Ligi prvaka, fantastični Marinić-Kragić zabio pet pogodaka Kragujevčanima

Vaterpolisti Jadrana upisali su sinoć protiv Radničkog iz Kragujevca drugu pobjedu u Ligi prvaka. 9:8 protiv momčadi koja je aktualni osvajač regionalne lige i s kojom je momčad sa Zvončaca prije nekoliko dana remizirala rezultatom 14:14 zaista je velika stvar i sjajan podstrek za nastavak natjecanja u Ligi prvaka.

Najbolji pojedinac dvoboja bio je Jerko Marinić-Kragić koji je mrežu Kragujevčana tresao čak pet puta i tako predvodio svoju momčad do novih europskih bodova.

Samo osam primljenih golova govori o pristupu, obrana je ovog puta bila na visokom nivou na zadovoljstvo trenera Smodlake koji je više puta isticao upravo taj segment kao onaj kojim nije zadovoljan.

Utakmica je prelomljena u posljednjoj četvrtini u koju se ušlo s rezultatom 4:4. U posljednjih je osam minuta utakmice palo više pogodaka nego u prve tri dionice, a jadranaši su predvođeni Butićem, Marinić-Kragićem i Dobudom sjajno su odigrali zadnju četvrtinu, svoju momčad odveli na plus tri i osigurali nove bodove.

– Sretan sam jer je obrana konačno bila dobra. Pred kraj utakmice smo zanemarili napad, ali to je bilo ciljano. Zaslužili smo ovu pobjedu – kazao je trener domaćih Mile Smodlaka.

– Bila je ovo teška utakmica, i mi i oni smo bili umorni. Čestitam Jadranu, jako bitna pobjeda za njih. Mi smo opet izgubili, nakon četiri kola smo bez pobjede. Vjerujem da ćemo u idućem kolu protiv Dinama početi osvajati bodove – kazao je trener Radničkog Uroš Stevanović.

U ostalim susretima Jadranove skupine Brescia je slavila kod Dinama u Tbilisiju rezultatom 19:11, Olympiakos je pobijedio Barcelonetu 8:4. dok je Ferencvaroš nanio poraz Novom Beogradu 11:10.

Nakon četiri odigrana kola Brescia i Olympiakos imaju po 10 bodova, dok su Barceloneta, Novi Beograd, Ferencvaroš i Jadran na šest.