Treća HNL jug stigla je do kraja prvog dijela sezone, Jadranu iz Ploča naslov jesenskog prvaka

Posljednje kolo prvog dijela natjecanja u 3. HNL jug donijelo je niz zanimljivih utakmica. Domaći su se radovali samo u tri navrata, četiri utakmice su završile neodlučenim rezultatom, a dvije su otišle na stranu gostiju. Upravo su pobjedničke momčadi na gostovanjima najviše profitirale što ima je jako dobro došlo da na tablici završe natjecanje na respektabilnim pozicijama.

Neretvanac i Jadran su odigrali utakmicu bez pogodaka. U mislima je sigurno bilo kako ne otići na odmor kao gubitnik. Jadran je lider, a Neretvanac ima jako dobar rezultat s obzirom na mladu momčad, manji budžet i promjene u igračkom kadru.

Urania je umalo ostala bez bodova na domaćem terenu, ali je u završnici izjednačio Vujčić. Uskok je vodio od 24. minute golom Božinovića, ali nije izdržao do kraja.

Istim rezultatom je završila utakmica u Mravincima, gosti iz Unešića su imali prednost od 36. minute, gol je postigao Rodić, ali je jedan od najboljih igrača Sloge Mislav Pezo izjednačio u 83. minuti. Najzanimljivija utakmica je odigrana u Sinju, gdje je Zadar u dva navrata imao vodstvo, Blažević 7′ i 45′, ali su se domaći vraćali preko Vučkovića 9′ i Mastelića 67′. Obje momčadi će, sigurni smo u to, za nastavak prvenstva pripremiti konkurentniju momčad za vrh tablice.

RNK Split je izgubio važnu utakmicu, pali su golom Nikole Marića na početku utakmice, pa su tri boda otišla Primorcu iz Biograda. Neretvi je u Podbablju također Marića, ali Mario donio pobjedu u 48. minuti iz kaznenog udarca. Prvo poluvrijeme je završilo 2:2, gosti su se odvojili, precizni su bili Rodin i Buhač, ali su se domaći vratili u samo dvije minute preko Žužula i Ćelića.

Karlo Torbarina je golom u zadnjim sekundama susreta na svom terenu pogodio za pobjedu. Igrala se tvrda utakmica u kojoj je GOŠK došao do vodstva preko Topuzovića na početku nastavka. Hrvatski vitez je izjednačio iz kaznenog udarca kojega ga je u gol pretvorio Karlo Torbarina, da bi isti igrač u šokantnoj završnici pobjedom zaključio odličnu polu sezonu Vitezova. Vodice su na svojim Račicama došli do pobjede koja ih udaljava od dna ljestvice. Strijelac je bio Fuštin, u 57. minuti iz igre, i u 85. minuti iz kaznenog udarca. Gosti iz Hrvaca su samo smanjili vodstvo domaćih, pogotkom Zvonimira Grgata na kraju utakmice. OSK iz Otoka je poveo u Makarskoj već u 5. minuti preko Vidovića.

Bolja igra Zmaja je nagrađena tek na kraju prvog poluvremena golom Danijela Rašića. U nastavku je Damir Rašić pogodio za vodstva, a u sudačkoj nadoknadi Stipe Brnić potvrdio pobjedu domaćih.

Nakon polu sezone na tablici prvo mjesto drži Jadran iz Ploča i s pravom nosi titulu jesenskog prvaka. Pločani su osvojili 73% bodova i direktnoj konkurenciji, Hrvatskom vitezu i Neretvi, pobjegli na pet i sedam bodova. Samo bod manje ima Sloga, a u tri boda se nalaze RNK Split, Primorac, Hrvace, Neretvanac i Uskok.

Među navedenima jedino Split posjedujem adekvatnu infrastrukturu za viši rang. U sredini tablice se nalaze Zadar i Junak, koji su na početku natjecanja slovili kao favoriti za jedno od prva tri mjesta.

U donjem dijelu tablice se nalaze GOŠK, Zmaj i Vodice, a samo s dva boda zaostatka prati ih Zagora. Po svemu je jasno da će se posljednje tri momčadi – Kamen, OSK i Urania na proljeće boriti za ostanak. Slijede gotovo tri mjeseca pauze od nogometnih natjecanja. Kalendarom je propisan početak proljetnog dijela natjecanja za 19.-20. veljače 2022.