white and black soccer ball

Olmissum se hrabro držao protiv Sportinga, ali prvaci Europe ipak su bili prevelik zalogaj

U dvoboju prvog kola Elitne runde Lige prvaka Olmissum nije uspio izvesti senzaciju u Lisabonu i svladati aktualne prvake Europe, momčad Sportinga. Portugalci su se ipak pokazali kao klasa iznad i slavili su rezultatom 3:1.

Prvi puta su Omišani kapitulirali u devetoj minuti kada je za vodstvo domaćina pogodio Alex Merlim. Lijepo je svom snagom pogodio u ‘rašlje’, a do tada sjajni Bilandžić zaista nije mogao ništa učiniti.

Dominacija Portugalaca se nastavila, prijetili su stalno i sa svih strana, ali Omišani su se hrabro držali i na odmor su otišli s minimalnim zaostatkom.

Ipak, Sporting je vodstvo povisio odmah na samom startu drugog dijela. Cavinato je u prvoj minuti nastavka pogodio za 2:0, a niti tri minute nakon toga, Merlim se po drugi put upisao u strijelce za uvjerljivo vodstvo europskih prvaka od 3:0.

Pred sam kraj dvoboja Omišani su uveli i golmana igrača, a takva im se taktika isplatila 1:45 do kraja utakmice kada je odličnim udarcem na 3:1 smanjio Nikola Pavić. Pokušali su igrači Olmissuma dodatno pritisnuti Portugalce, ali bolje od ovoga, nažalost, nije išlo.

Ipak, mogu biti ponosni na sebe, pružili su sjajan otpor prvacima Europe i ne sumnjamo da će u nastavku natjecanja imati što reći protiv ruskog i nizozemskog prvaka čiji je susret završio pobjedom Sinare iz Jekaterinburga rezultatom 5:1.

Dvoboj Olmissuma i Sinare na rasporedu je danas od 16:30. Pobjeda bi Omišane ostavila u igri za prolazak na Final 4, dok bi eventualni poraz značio oproštaj od plasmana među četiri najbolje momčadi Europe.