Još jedno loše kolo dalmatinskih drugoligaša za kraj jesenskog dijela sezone

Iza nas je još jedno kolo u kojem su ekipe iz Dalmacije ostvarile loše rezultate. Dugopolje je teško stradalo kod Rudeša, dok su Croatia i Solin remizirali na domaćim terenima protiv Cibalije i Intera.

Dugopolje je u susret s jednim od favorita za osvajanje prvog mjesta, Rudešom ušlo demotivirano. Već u startu utakmice preko Alekse Latkovića i Luke Markovića domaći sebi osiguravaju lakši nastavak, isti igrač je krajem poluvremena povisio na 3:0. Kod momčadi Dugopolja je nedostajalo agresivnosti, malo igrača je bilo raspoloženo za igru. Kada je Latković svojim trećim golom pečatirao pobjednika, trener gostiju Hari Vukas se odlučio na zamjene koje su samo spriječile veću katastrofu.

Croatia dojmljivu jesen nije okrunila pobjedom na svom terenu. Prigoda za pobjedu je bilo, Mijo Šabić je zabio u 22. minuti za vodstvo, Mrkonjić i Gudelj su imali nekoliko poluprigoda i čistih šansi, ali se rezultat nije mijenjao do kraja poluvremena. Gosti su svoju prigodu iskoristili u nastavku, kada je Dogan u 57. minuti izjednačio. Trener Jure Srzić je posegnuo za jokerima s klupe, ušao je Ante Šuto, Ante Ćapin, kasnije Petar Bašić-Šiško i Domagoj Marušić.

Ipak, kod Croatije nije bilo snage za novi zgoditak, dok su igrači Cibalije gledali kako sačuvati neriješeno, i pritom su čvrstim otporom ubilježili četiri žuta kartona.
Solin se od polusezone oprostio bodom na igralištu kod Jadra. Sraz Solina i Intera je završio 0:0, u nervoznoj utakmici u kojoj je pokazano osam žutih kartona, 6 za goste i jedan crveni karton Ivanu Nekiću na samom kraju utakmice. Iako je Solin imao više prigoda, mreža se nije zatresla pa su domaći četvrti put u zadnjih pet utakmica kod Jadra s terena otišli pognute glave. U zadnjih 11 utakmica, žuto-plavi su upisali samo jednu pobjedu i postali jedan od izglednih kandidata za ispadanje.

Tablica je još privremena, zaostala utakmica Orijent – Dinamo II treba se igrati iduću nedjelju. Varaždin je jesenski prvak, Croatia se nalazi na 5. mjestu (24 boda). Susjedi iz Dugopolja su susjedi i na tablici, te se nalaze na sedmom mjestu (27 bodova). Jako loše stoji Solin na pretposljednjem mjestu sa svega 14 bodova, što ga treću sezonu za redom ostavlja u borbi za ostanak. Prvenstvo se nastavlja sredinom veljače, slijedi dvomjesečna pauza od natjecanja, ali s pripremama koje će već startati iza nove godine.