Dva autogola za prekid Hajdukovog pobjedničkog niza, sporna situacija s kraja utakmice mogla je Bilima donijeti pobjedu

Hajduk i Lokomotiva odigrali su na stadionu u Kranjčevićevoj ulici remi o kojemu će se još dugo pričati. Šest pogodaka, od toga dva autogola, preokret Bilih i na kraju po bod svakome.

Krenulo je loše za Hajduk. Već u 11. minuti susreta domaćini su stigli do vodstva, a strijelac je bio Elez. Baš kao i prije tjedan i pol dana ponovno je stoper Hajduka prevario svog vratara, samo što je ovog puta žrtva bio Kalinić, a ne Subašić. No, neće Subašić ni ovog puta proći bolje, no o tome nešto kasnije. Cipetić je ubacio s desne strane, Elez loše reagirao i domaćini su ni iz čega poveli.

No, Hajdukovim nevoljama u ranoj fazi utakmice tu nije bio kraj. Nakon jednog kornera lopta je Lovrencsicsa pogodila u uhu, a sjajni Mađar nije mogao nastaviti igru pa je na njegovo mjesto ušao Čolina.

Napadao je Hajduk, bio bolji protivnik, ali sjajan je na vratima Lokomotive bio Krševan Santini. Zaustavljao je pokušaje napadača Hajduka i čuvao vodstvo svojoj momčadi. Ipak, u 33. minuti ni on nije mogao ništa.

Trener Dambrauskas ponovno je napravio dobar skauting protivnika i to se pokazalo ključnim kod gola za izjednačenje. Miličević, lijevi bočni Lokomotive, već neko vrijeme ne igra u najboljoj formi i prilikom jednog od svojih izleta duboko u polovici Hajduka počeo je petljati s loptom, do nje je stigao Sahiti i sjajno uposlio Livaju koji ponovno majstorski pogađa i nastavlja svoju nevjerojatnu formu.

S 1:1 se otišlo i na odmor, Hajduk je ostavio bolji dojam i bili smo uvjerenja da će se Bili razgoropaditi u drugom dijelu i ponovno Lokomotivi očitati lekciju.

I umjesto da tako i bude, Hajduk je u drugi dio ušao mlako, domaćini su zagospodarili terenom, a bolju igru naplatili su u 64. minuti. Nakon jedne kontre Aliyu je proigrao Marića koji matira Subašića koji je na poluvremenu ušao umjesto Kalinića. Prejednostavno primljen pogodak i slijedilo je novo čupanje iz ponora i kidanje živaca.

Ali, Filip Krovinović i Marko Livaja očito mogu sve. I kada im nadodate golgeterski raspoloženog Jana Mlakara dobivate preokret u pet minuta. Akciju je započeo Krovinović, Livaja se majstorski ogradio, dodao Ljubičiću, a mladi centarfor Hajduka pronalazi Mlakara koji pogađa za poravnanje.

Samo pet minuta kasnije Krovinović ponovno pokreće akciju, Livaja je ponovno spreman za kombinaciju, ovog puta dodaje Biuku koji u matnu situaciju ubacuje Mlakara. Slovenac je neumoljiv, Lokomotiva mu očito leži i Hajduk je stigao do preokreta.

I kada se činilo da bi Hajduk mogao doći do pobjede, stigao je novi hladan tuš. Cipetić je ubacio iz auta, nakon glavometa u kaznenom prostoru Hajduka lopta je stigla do Katića koji je bio ispred Tucija, ali umjesto da je izbije on ju je poslao u gol Danijela Subašića i ponovno smo bili na početku.

Do kraja golova nije bilo, ali ostaje vidjeti što će sudački eksperti imati reći na situaciju iz sudačke nadoknade kada je Cipetić evidentno igrao rukom u duelu s Biukom. Sudac Tihomir Pejin i VAR nisu reagirali pa je utakmica završila remijem, a Hajduk zaista ima za čime žaliti jer je ponovno bio bolja momčad.