white and black soccer ball

Novo vrijeme osvojilo Hrvatski futsal kup, Olmissum teško stradao u finalu

Hrvatski futsal kup prvi puta u povijesti odlazi u Makarsku. Novo vrijeme je sinoć u Puli u finalnoj utakmici slavilo protiv branitelja naslova Olmissuma rezultatom 6:2 i tako u svom premijernom finalnom nastupu upisalo pobjedu. Podsjetimo, Makarani su u polufinalu bilo bolji od Crnice rezultatom 6:5, dok su Omišani do dvoboja protiv Novog vremena stigli tako što su izbacili dubrovački Square nakon raspucavanja šesteraca.

Makarani su sinoć bili bolji od prve minute i njihova pobjeda ni u jednom trenutku nije došla u pitanje. Uz hat trick Jelavića i dva pogotka Sutona već su u 28. minuti vodili 5:0. Uspjeli su igrači Olmissuma pogocima Marića smanjiti na 5:2, a onda je Horvath još jednom zatresao mrežu Omišana u posljednjim trenucima dvoboja i na taj način zapečatio pobjedu svoje momčadi.

Novo vrijeme postalo je sinoćnjim trijumfom 10. klub s trofejom Hrvatskog kupa u vitrinama, a to im je treći naslov u povijesti kluba, s obzirom na to da otprije imaju dva osvojena naslova prvaka Hrvatske iz 2018. i 2019. godine.