low angle photography of brown and black basketball hoop

Split upisao novi poraz u ABA ligi, novo teško gostovanje na rasporedu je već za dva dana

Košarkaši Splita upisali su u Beogradu protiv Mega Mozzarta deveti poraz ove sezone u ABA ligi i tako ostali na začelju regionalnog natjecanja. Srpski su predstavnici bili bolji rezultatom 78:65 i tako su stigli do svoje pete ovosezonske pobjede. Ipak, mora se reći da su pružili dobar otpor favoriziranom protivniku koji je veliku prednost kojom je utakmica završila stvorio u posljednjih 13 minuta utakmice.

Bolje su Beograđani ušli u dvoboj i već nakon 10 minuta imali su veliku prednost od osam poena razlike. Ipak, Žuti su uspjeli zadržati priključak pa se na veliki odmor otišlo sa sedam poena prednosti za domaću momčad.

Treća dionica donijela je najbolju igru Splita i rezultatski priključak pa je tako koncem 27. minute utakmice bilo samo dva poena prednosti za Megu. Onda je do izražaja ipak došla šira klupa domaćina koji su dodali gas i četvrtinu završili sa sedam poena prednosti, baš kao što je bilo i na poluvremenu, da bi potom u posljednjih 10 minuta do kraja slomili otpor Subotićeve momčadi i stigli do pobjede od 13 poena razlike.

Briljantan je u domaćim redovima bio 18-godišnji Nikola Jović koji je ubacio 25 poena, 15 je dodao Balcerowski, a dobre su role imali i naši Karlo Matković i Matej Rudan s po šest poena, a Matković je za svega 16 minuta dodao još i osam skokova i dvije blokade.

U redovima Splita najefikasniji je bio Vuko sa 17 poena, dok su po 10 dodali Bajo i Perković.

Pred Splitom je i dalje vrlo gust raspored, a već za dva dana na rasporedu je novo teško gostovanje u Beogradu protiv FMP-a koji u ovom trenutku dijeli drugo mjesto ljestvice s Partizanom.