Cibona i Zadar izgubili duele s crnogorskim momčadi, dvoboj Splita na rasporedu već sutra

Nakon očekivanog poraza Splita u Beogradu od momčadi Mege još su dva hrvatska kluba sinoć bila u akciji u sklopu 11. kola ABA lige. Na rasporedu su bila dva hrvatsko-crnogorska derbija jer je Cibona dočekala Budućnost, a Zadru je u goste stigao Mornar. Nažalost, Cibona i Zadar priključili su se Splitu i upisali poraze.

Prva je u akciji bila Cibona. Vukovima je u goste stigla jedna od najboljih momčadi lige, podgorička Budućnost, pa iako krajnjih 80:73 sugerira da je utakmica bila donekle neizvjesna, može se reći da pobjeda gostiju niti u jednom trenutku nije došla u pitanje. Cibona je posljednje vodstvo imala još u prvoj četvrtini kada je bilo 14:13, a u jednom je trenutku bilo čak 15 poena prednosti za Podgoričane. Budućnost je, mora se to reći, puno bolja momčad od Cibone i ovakav ishod nikoga nije iznenadio.

Najefikasniji u redovima Cibone bio je Reuvers s 14 poena, 13 je ubacio Branković, a 12 Radovčić. U redovima gostiju istaknuli su se Cobbs s 18, Reed sa 16 i bivši igrač Cibone Marko Jagodić Kuridža s 14 poena.

Nedugo nakon završetka tog dvoboja, u Višnjiku je počeo susret Zadra i Mornara. Pa iako smo očekivali više od Zadra nego od Cibone, i ovdje smo dočekali poraz naše momčadi, no razloga za optimizam ipak ima. Posebno ako ste navijač Zadra. Naime, nova akvizicija na centarskoj poziciji, Trevor Thompson, mogao bi biti pun pogodak. U sinoćnjem porazu 76:71 ubacio je 27 poena i njima dodao 12 skokova, ali suhe brojke ne govore koliko bi on mogao značiti Zadru u ovoj sezoni. Radi se o zaista dobrom igraču koji bi, uz Cartera, mogao biti prevaga za Zadar u borbi za ostanak u ligi i za domaće trofeje.

Što se tiče same utakmice, Zadar se vrlo dobro nosio s Baranima, a do pada koncentracije i poraza stiglo je u posljednjim minutama utakmice. Dugo smo gledali egal susret, Zadar je pogođenim slobodnim bacanjem Cartera 3:43 do kraja stigao do vodstva 66:65 i jednostavno, kao i toliko puta u sezoni, nestao s parketa. Mavra i Junaković promašivali su šuteve dok se dvoboj lomio, Carteru su ispadale lopte, a gosti su bili neumoljivi s linije slobodnih bacanja, napravili su seriju 13-2 u tri minute i tu je bio kraj nadanjima Zadrana.

Ipak, dolaskom Thompsona Zadar sada izgleda kao puno ozbiljnija momčad. Brojni problemi su i dalje tu, ali barem je jedna pozicija zacementirana, a trener Anzulović na raspolaganju ima ozbiljnog igrača koji se već prilagodio igri momčadi.

Osim Thompsona, vrlo dobar učinak jučer je imao Carter s 15 poena, dok je 11 dodao Bursać, a kod gostiju se istakao Jeremić s 18 poena, vrlo dobri su bili i Gordić i Miković s 15, odnosno 14 poena.

U idućem kolu Split već sutra gostuje kod FMP-a, Cibona je u petak gost Igokei, a Zadar u nedjelju Megi.