action ball field game

Osijek se vratio na vrh prvenstvene ljestvice, Hrvatski dragovoljac sve više tone

Osijek je ponovno na vrhu, a Hrvatski dragovoljac sve bliže ispadanju. Sukus je to stanja nakon uzbudljivog i efikasnog 19. kola HT Prve HNL u kojemu je palo ukupno 19 pogodaka u pet odigranih utakmica. No, krenut ćemo redom, od petka, od prvog dvoboja kola u kojem su snage odmjerili Istra i Hrvatski dragovoljac.

Pulski stadion Aldo Drosina dočekao je dvije momčadi u najslabijoj formi koja se odrazila i na njihovu poziciju na prvenstvenoj ljestvici. Obje su momčadi nanizale četiri poraza u ligi, domaćini su do petka u 17 utakmica upisali svega četiri pobjede, a o formi gostiju bespredmetno je i pričati. Samo jedno slavlje u 18 kola dovoljno govori o svemu pa činjenica da su prije ovog dvoboja protivnici bili na posljednja dva mjesta u ligi nikako ne čudi.

Hrvatski dragovoljac bio je izgledan putnik u Drugu HNL i prije ove utakmice, a sada nakon nje… Pa još izgledniji. Tri asistencije Diona Drene Belje, Osijekovog igrača na posudbi u Istri, za Mahmouda, Bandea i Lisicu bile su dovoljne za veliku i važnu pobjedu Puljana od 3:0. Istrani su dvobojem dominirali od prve minute, a nesretni gosti zaista nisu imali nikakve šanse za pozitivan rezultat. Da im stvar bude gore, nakon više od polovice prvenstva najbliži im konkurent bježi devet bodova, a polusezonu zatvaraju utakmicom protiv Dinama. Zaista gore ne može, S druge strane, Istra nakon dugog niza godina u kojima se nerijetko spašavala i u doigravanju, ove godine neće mučiti muku ostanka u ligi.

Drugi dvoboj kola igrali su Lokomotiva i Hajduk, o njemu smo već pisali opširnije pa ćemo sada samo spomenuti da je završio rezultatom 3:3 s dva autogola Hajdukovih stopera i dvojbenom situacijom iz sudačke nadoknade u kojoj je Hajduk, čini se, jako oštećen.

Drugi subotnji ogled bio je onaj između Rijeke i Gorice. Na svojoj Rujevici, domaćini su tražili novu pobjedu i ostanak na čelu prvenstvene ljestvice. No, Rendulić i njegovi igrači imali su drugačije planove. Gorica se od prve minute postavila sjajno, zagospodarila terenom, a da bi mogli doći do punog plijena postalo je jasno u 34. minuti kada je Ampem dobio drugi žuti karton i ostavio svoju momčad na cjedilu do kraja utakmice.

Ipak, dugo je Gorici trebalo da slomi Riječane. Prvi je to uspio Lovrić u 64. minuti, a zatim je u 75. Delfi povisio vodstvo gostiju. Činilo se tada da Rendulićeva momčad lagano ide po nova tri boda, ali Drmić je zakomplicirao stvari svojim 14. prvenstvenim pogotkom u 78. minuti. Ipak, rezultat se više nije mijenjao, Gorica je upisala vrijedne bodove, a Rijeka vrlo vjerojatno propustila priliku da jesenski dio sezone završi na prvom mjestu.

A velik korak prema jesenskom naslovu napravio je Osijek. Oni su u prvom nedjeljnom dvoboju ugostili Šibenčane i već nakon šest minuta pogocima Miereza i Bohara vodili 2:0. Ipak, samo minutu kasnije Marin je smanjio na 2:1. Dominirao je Osijek, bio neosporno bolji, a sve su naplatili u 33. minuti kada je za 3:1 pogodio Kleinheisler. Bio je to i posljednji pogodak na utakmici što nikako nismo očekivali nakon početka kakav smo imali, ali to je bilo to. Osijek je upisao pobjedu koja ga je vratila na prvo mjesto ljestvice, a pokušat će ga sačuvati u posljednjem kolu polusezone kada gostuju na Poljudu.

Baš kao i u Osijeku, sve bitno se u prvom poluvremenu dogodilo i z Zagrebu na utakmici Dinama i Slaven Belupa. Nakon 25 minuta igra Dinamo je vodio 3:0, dva pogotka postigao je Oršić, a jedan, i to onaj prvi, postigao je Komnen Andrić. Do kraja smo gledali utakmicu slabijeg ritma, ali aktualni prvaci napravili su ono što su željeli i sada mirno čekaju dvoboj protiv Istre koji je na rasporedu u srijedu. Radi se o zaostalom susretu 4. kola HT Prve HNL, a nakon što su se sada izjednačili s Hajdukom, Modri imaju priliku isto napraviti i s Rijekom.