Novi poraz Splita u ABA ligi, loše drugo poluvrijeme odnijelo šansu za pobjedu protiv FMP-a

Prvu utakmicu 12. kola ABA lige odigrali su sinoć u Beogradu FMP i Split. Dvije momčadi dočekale su dvoboj u potpuno suprotnom raspoloženju i formi, a konačnih 93:77 za FMP jasno sugerira koja je momčad prije utakmice bila na trećoj poziciji, a koja posljednja na ljestvici.

Pa ipak, ne možemo reći da se nismo nadali boljem rezultatu, a na trenutke je čak i djelovalo da bi Split mogao do iznenađnja. Odmah na samom startu utakmice FMP je stvorio zalihu od 10 poena prednosti i činilo se da bi Split mogao doživjeti debakl. No, bude se Žuti i već do kraja prve četvrtine hvataju priključak pa ta prva dionica završava s minimalnom prednošću srpske momčadi.

Nastavljaju izabranici Srđana Subotića i u drugoj četvrtini s dobrom igrom i pred sam kraj poluvremena odlaze na rekordnih devet poena prednosti pa se budi nada da bi ovo mogla biti dobra večer nakon koje ćemo imati razloga za slavlje.

No, u drugom poluvremenu izlazi FMP koji je spreman pokazati razliku u kvaliteti i ostaviti bodove u Železniku. Split ne može pogoditi ništa u napadu, a velikih problema imaju i s obranom, FMP treću dionicu dobiva sa 16 poena razlike i u zadnjih 10 minuta ulazi s, pokazat će se, nedostižnih devet poena prednosti.

U zadnjoj četvrtini prednost stalno raste, penje se sve do 19 poena, da bi na kraju završilo 16 razlike za domaću momčad.

Split je tako upisao i 10. poraz ove sezone u ABA ligi i ostao na začelju, no prvo poluvrijeme može biti pokazatelj u kom smjeru treba ići.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Radonjić s 19 i Nevels s 18 poena, dok je kod Žutih najbolji bio Bajo s 18 poena i sedam skokova.