photo of person wearing neon green socks

Dinamo stigao do pobjede u zaostaloj utakmici protiv Istre, Petković dobio rijetko viđen crveni karton

Uzbudljivu utakmicu 4. kola HT Prve HNL odigrali su sinoć Istra i Dinamo. Zaostali susret koji se trebao igrati još ljetos, ali je odgođen zbog Dinamovih europskih obveza napokon je odigran, a zagrebačka je momčad stigla do pobjede i druge pozicije na ljestvici uoči posljednjeg kola koje je na rasporedu za vikend.

Počelo je sjajno za Dinamo. Do vodstva su Modri stigli već u 10. minuti utakmice kada je mrežu domaćina zatresao Gojak. Suci su najprije označili zaleđe, ali je VAR ipak presudio u korist aktualnih prvaka. Ponovno je Gojak bio precizan u 23. minuti nakon jedne lijepe akcije Dinama, ali ovog puta je zaleđe bilo pa je ostalo 1:0. S tim se rezultatom otišlo i na poluvrijeme, a nitko nije mogao slutiti što nas tamo čeka.

Nismo se, zapravo, ni u tom drugom dijelu nagledali nekog lijepog nogometa, ali definitivno je bilo uzbudljivo. Nakon prvog poluvremena bez ijednog kartona, u drugom smo vidjeli tri žuta u samo 10 minuta. Potom se igra malo smirila, a da donese uzbuđenje pobrinuo se Kevin Theohile-Catherine koji je u 81. minuti dobio drugi žuti karton pa je Istra imala priliku izjednačenje tražiti s igračem više.

I napadali su tako domaćini sve dok nije sijevnula kontra gostiju, a vratar Istre Lučić radi prekršaj u svom kaznenom prostoru nad Petkovićem i dobiva crveni karton, a Petković priliku za potvrdu pobjede. Sam izborio, sam pucao, sam dobio crveni karton. Sve je to Petkoviću uspjelo u samo nekoliko minuta. Nepropisno je izveo kazneni udarac, stao prije izvođenja, a sudac Strukan ga je nagradio drugim žutim kartonom. Stvarno glup način da se dobije crveni, parafrazirali bismo ovdje Johnnyja Štulića.

I tako je Istra utakmicu završila s 10 igrača, Dinamo s devet, a pao je i još jedan gol. U posljednjim trenucima utakmice zabio je Ristovski za slavlje Dinama 2:0. Sve u svemu, utakmica koju bismo brzo zaboravili da nije bilo Petkovićevog kaznenog udarca, no sada barem imamo o čemu polemizirati do vikenda. Nikad dosadno u HNL-u.