action ball field game

‘Krnje kolo’ u Engleskoj obilježio koronavirus, dok Chelsea polako ispada iz utrke za naslov

Iako je službeno odigrano 17. kolo Premier Lige, u praksi nikako ne možemo reći da su stvari završene. Koronavirus uzima maha diljem Engleske, a namjerio se i na pojedine ekipe najbolje lige svijeta, otkazavši tako čak pet utakmica. U ovotjednom smo kolu imali priliku gledati tek sedam susreta, pa krenimo redom.

Aston Villa pod palicom Stevena Gerrarda nastavila je svoju pozitivnu seriju rezultata ostvarivši svoju četvrtu pobjedu u šest utakmica. Bivši legendarni veznjak, sada u ulozi trenera, ispustio je bodove samo kod Cityja i Liverpoola iako je njegova momčad i tamo pružala sjajan otpor. Ovog je puta rutinski slavila protiv nemoćnog Norwich Cityja rezultatom 0:2. Mreže su tresli Ollie Watkins i Jacob Ramsey, a cjelokupnu dominaciju Ville potvrdilo je čak 17 zabilježenih udaraca po golu Tima Krula.

Ako je Villa rutinirano slavila, što onda reći za Manchester City? Momčad Pepa Guardiole je na Etihadu doslovce razbila Leeds u gotovo svakom aspektu nogometne igre, a to se samo odrazilo na krajnji rezultat. Završilo je 7:0, što je ujedno izjednačilo i najvišu pobjedu koju je neka momčad ostvarila ove sezone, nakon što je u 9. kolu Chelsea identičnim rezultatom svladao Norwich. Momčad Marcela Bielse već je u 8. minuti načeo Phil Foden, da bi Jack Grealish i Kevin De Bruyne do kraja poluvremena već riješili pitanje pobjednika u ovom susretu. Kako smo već navikli, Bielsina je momčad i nakon toga bila vrlo daleko od predaje, pa je to rezultiralo čestim napadačkim ekspedicijama u protivničku polovicu, što je gusta obrana Citya vrlo često kažnjavala i u nastavku povećala svoju prednost za još četiri pogotka. Krvnici su bili redom Riyad Mahrez, ponovno De Bruyne, te John Stones i Nathan Ake.

City se ovom pobjedom zajedno s Liverpoolom zacementirao na vodećim pozicijama ljestvice, dok isto nije napravila momčad Thomasa Tuchela. Bluesi su upisali još jedan kiks, remiziravši s Evertonom na Stamford Bridgeu. Iako je domaćine u vodstvo doveo Mason Mount, nekoliko minuta kasnije Jarrad Branthwaite vratio je stvari na početak, na čemu su i ostale do kraja susreta. Chelsea se ovim remijem dosta udaljio od svojih konkurenata, što nikako nije dobar znak jer ‘londonske plavce’ uskoro čekaju obveze na klupskom svjetskom prvenstvu.

A momčad Mikela Artete slavila je u derbiju kola na Emiratesu protiv West Hama, čime je u direktnom dvoboju za Ligu prvaka izborila četvrto mjesto ljestvice. Domaćinima je pobjedu od 2:0 dodatno olakšao Vladimir Coufal zaradivši svoj drugi žuti karton u 67. minuti i time isključujući crveni, da bi nakon toga Emile Smith Rowe potvrdio pobjedu svoje momčadi nakon što je Čekićare već otprije načeo Gabriel Martinelli.