people sitting on stadium seats

Odgodama se ne nazire kraj, a kiksevi Liverpoola i Chelseaja učvrstili su novog lidera prvenstva

Ako ste mislili da je otkazivanju utakmica u Engleskoj zbog koronavirusa kraj, grdno ste se prevarili. Ono odveć krnjavo prošlo kolo zamijenilo je ono još ‘krnjavije’ 18. kolo, u kojem su uslijed samo četiri odigrane utakmice mnogi igrači popularne igrice Fantasy-ja počupali gotovo sve vlasi s kose. No šalu na stranu, zbog mnogih otkazivanja mnogi klubovi su se nenadano našli u situaciji gdje će ubrzo morati dodatno pretrpati svoje rasporede, što apsolutno nikome ne odgovara.

Prvu odigranu utakmicu kola odigrali su Leeds i Arsenal, gdje su domaćini nakon potopa na Etihadu prošlog vikenda tražili povratak pozitivnim rezultatima i osvjetljavanje obraza. To, međutim, ovog puta nisu našli, pošto je momčad Mikela Artete demonstrirala silu na Elland Roadu svladavši Bielsinu momčad s 4:1. Gosti su pitanje pobjednika riješili već u prvom dijelu, kada su Gabriel Martinelli s dva, i Bukayo Saka s jednim pogotkom već načeli mrežu Illana Mesliera. Domaćima je nadu pred kraj iz kaznenog udarca vratio Raphinha, da bi je Emile Smith Rowe nekoliko minuta poslije ponovno ukrao i svojim pogotkom potvrdio da sva tri boda ipak putuju u London.

Jednako efikasna bila je i momčad Pepa Guardiole, koja je u gostima kod Newcastlea slavila s čak 4:0. Drugi je to vrlo uspješni rezultat Cityja u nizu, nakon što je prošli tjedan demolirao Leeds kod kuće sa 7:0. Građane je vrlo rano u vodstvo doveo Ruben Dias, a potom je svoj obol rezultatu prekrasnim pogotkom dao i Joao Cancelo, rasparavši paukovu mrežu unutar rašlji Martina Dubravke. Očitu pobjedu Cityja u nastavku su potvrdili i Riyad Mahrez te Raheem Sterling, čime su Građane samostalno izveli na vrh prvenstvene ljestvice.

A takvom raspletu događaja kumovao je i Liverpool, koji je u vrlo uzbudljivom susretu remizirao s Tottenhamom rezultatom 2:2. Golijadu na susretu otvorio je Harry Kane, svojim prvim pogotkom u ligi unazad tri mjeseca, da bi stvari na početak vrlo brzo vratio Diogo Jota. Liverpool je u potpunosti okrenuo utakmicu u 69. minuti golom Andyja Robertsona, no samo par minuta poslije Spursi su izjednačili preko Heung Min-Sona. Do kraja susreta još je isključen Robertson, a Redsi su ovim remijem dodatno olakšali Cityju da se izdvoji na vrhu ljestvice.

Isto to omogućila je i momčad Chelseaja, koja se sve više odmiče od epiteta pretendenata na titulu. Ekipa Thomasa Tuchela ponovno je prosula bodove, ovaj put na gostovanju kod Wolvesa gdje je pod okriljem guste magle odigrala susret bez pogodaka. Londonska momčad pod punom je paljbom kada se radi o prosipanju bodova, što im, pak, nitko ne može zamjeriti kada se uzme u obzir količina ozljeda koje je pretrpila u vrlo kratkom vremenskom periodu. Bluese uskoro očekuje i odlazak na klupsko svjetsko prvenstvo, što će dodatno otežati bližu budućnost Tuchelovoj momčadi.