Važna pobjeda Zadra u dalmatinskom derbiju, Split u sve težoj situaciji u ABA ligi

Zadar je upisao četvrtu pobjedu u ABA ligi sinoćnjom pobjedom nad Splitom, dok su Žuti ostali na dva trijumfa u aktualnoj sezoni i tako si dodatno otežali situaciju uoči serije teških utakmica koje im slijede u regionalnom natjecanju.

Zanimljivu i uzbudljivu utakmicu gledali smo sinoć na Višnjiku, a sretniji i spretniji bili su Zadrani koji su ovim slavljem napravili veliki korak ka ostanku u ligi.

Da ćemo gledati utakmicu s malo poena bilo je jasno već nakon prve četvrtine koja je završila rezultatom 11:10 za domaću momčad, a strijelci su malo raspoloženiji bili u drugoj dionici koja je završila 22:19 za Splićane pa su momci Srđana Subotića na odmor otišli s dva poena prednosti.

I treća je četvrtina donijela neizvjesnost, a malo su bolji ponovno bili gosti koji u zadnjih 10 minuta dvoboja ulaze s tri poena prednosti.

I onda u posljednjoj četvrtini spektakl. Prvo Žuti odlaze na +6 tricom Perkovića, a potom i na +7 pogotkom Shortera, novopridošlog Amerikanca i činilo se da bi Žuti mogli do važnog breaka i serijom 7:0 stižu do izjednačenja, potom svaka momčad ima po jedan ubačaj i zatim Zadrani rade novu seriju, ovog puta 6:0 i odlaze na prednost koja će se pokazati nedostižna.

Split je, dakle, ponovno doživio crnu rupu u igri, ali ovog puta u razdoblju u kojem povratka više nije bilo pa će sada trener Žutih imati nove glavobolje uoči dvoboja protiv Partizana, Budućnosti i Crvene zvezde.

S konačnih 61:59 Zadar je Splitu pobjegao na dvije pobjede prednosti, a odvojili su se i od Krke koja je ostala na tri slavlja ove sezone nakon što su jučer na svom parketu poraženi od Igokee.

Najbolji u redovima pobjednika sinoć je bio Mavra s 19 poena kojima je dodao pet asistencija, a odličnu je partiju odigrao i Carter s 18 poena i 10 skokova, dok su u redovima Splita najbolji bili Perković s 20 poena, Shorter s 13 i Ukić s 12.