Zadar uvjerljivo svladao Zabok u zaostaloj prvenstvenoj utakmici, odgođen kup dvoboj Splita i Sonika

Zabok i Zadar odigrali su sinoć zaostali dvoboj 12. kola HT Premijer lige. Nadali su se domaćini da mogu do iznenađenja, ali razlika u kvaliteti bila je prevelika i gosti su slavljem 88:71 stigli do 13. pobjede ove sezone.

Ipak, iako konačnih +17 za Zadrane zvuči kao da je u pitanju bio lak posao, mora se reći da su se momci Jakše Vulića dobro držali cijelo prvo poluvrijeme i da je nakon 20 odigranih minuta Zadar bio u prednosti od samo jednog poena.

No, onda su igrači pod vodstvom Vladimira Anzulovića dodali gas, treću četvrtinu dobili s čak 17 poena razlike i pitanje pobjednika bilo je riješeno. U zadnjoj četvrtini bilo je to samo rutinsko odrađivanje posla za veliku pobjedu Zadrana.

U domaćoj momčadi istaknuli su se Jure Gunjina koji je zabio 19 poena, uhvatio devet skokova i upisao šest asistencija te Antonio Črnjević i Lukša Buljević sa 17, odnosno 14 poena. U redovima pobjedničkog sastava po 17 poena su ubacili Drežnjak i Carter, dok su dvocifreni također bili i Marčinković s 12, Thompson s 11 i Jordano s 10 poena.

Nakon nekompletnih 15 kola (Cedevita ima čak tri utakmice manje) na prvom se mjestu nalazi Zadar s omjerom 13-2, Split ima 12-3, dok je Cibona upisala 11 pobjeda i četiri poraza i nalazi se na trećoj poziciji ljestvice.

Ovoj vijesti dodajmo i onu da je susret Kupa Krešimira Ćosića između Splita i Sonika odgođen zbog koronavirusa u redovima Sonika pa će se sudionik završnice tražiti u nekom drugom terminu.